Sākums » Ārzemēs » Igaunijas aptieku tīkli gaida parlamenta lēmumus par aptieku reformu
Igaunijas aptieku tīkli gaida parlamenta lēmumus par aptieku reformu

Igaunijas aptieku tīkli gaida parlamenta lēmumus par aptieku reformu

Lielākā daļa Igaunijas aptieku tīklu gaidīs nākamos parlamenta lēmumus un nesteigsies rīkoties saistībā ar aptieku reformu, ziņo laikraksts “Postimees”.

Vienīgais aptieku tīkla īpašnieks, kurš ir paziņojis par konkrētu rīcību, ir Marguss Linnamē, kurš kontrolē  medikamentu vairumtirgotāju “Magnum Medical”. Linnamē šomēnes darīja zināmu, ka, aptieku reformai stājoties spēkā, Igaunijā ar zīmolu “Apotheka” strādājošās aptiekas tiks nodotas tajās strādājošajiem farmaceitiem. “Apotheka” farmaceitiem piedāvās kļūt par franšīzes ņēmējiem, taču farmaceitiem nebūs pienākuma to darīt, norādījis “Magnum” pārstāvis.

Lai gan citi aptieku tīkli nav izslēguši franšīzes variantu, galīgo lēmumu pagaidām neviens nav pieņēmis.

Aptieku tīklu “Sudameeapteek” pārvaldošā uzņēmuma “Pharma Holding” vadītājs Risto Laurs sacīja, ka franšīze ir viena no iespējām, lai saglabātu aptieku pakalpojumu kvalitāti un pieejamību Igaunijā. Tomēr “Pharma Holding” gaidīs Rīgikogu lēmumu, norādīja Laurs. “Sudameeapteek”  tīklā ir 74 aptiekas, no kurām 11 strādā pēc franšīzes principa.

Aptieku tīkla “Benu” pārvaldošā uzņēmuma un medikamentu vairumtirgotāja “Tamro Baltics” vadītājs Leons Jankelevičs laikrakstam “Postimees” teicis,  ka “Tamro Baltics” seko parlamentā notiekošajam un pieņems lēmumu, kad situācija beidzot būs skaidra. “Benu” tīklā ir 90 aptiekas.

Jau ziņots, ka Igaunijas parlamenta Sociālo lietu komisija pirmdien nolēma nosūtīt izskatīšanai Rīgikogu trīs likumprojektus par aptieku reformu. Vienu likumprojektu iesniegusi valdošajā koalīcijā ietilpstošā Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE). bet divus – opozīcijā esošā Igaunijas Sociāldemokrātiskā partija (SDE).

EKRE likumprojekts paredz atcelt aptieku reformu, kurai paredzēts stāties spēkā 1.aprīlī.

Savukārt SDE vēlas atlikt reformas stāšanos spēkā līdz nākamā gada 1.janvārim vietās, kur neviena aptieka 1.aprīlī neatbildīs pašreizējās reformas kritērijiem, kā, piemēram, lauku teritorijās. SDE arī ierosina, lai 80% aptiekas varētu piederēt vairākiem farmaceitiem kopā ar nosacījumu, ka vismaz viens no viņiem ir aptiekas vadītājs.

Šos likumprojektus pirmajā lasījumā paredzēts izskatīt 25. un 26.februārī. Ja neviens no likumprojektiem netiks pieņemts, aptieku reforma stāsies spēkā, kā paredzēts, 1.aprīlī.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*