Sākums » Ārzemēs » Igaunijas farmaceiti mudina ķēdes pārdot viņiem savas aptiekas
Igaunijas farmaceiti mudina ķēdes pārdot viņiem savas aptiekas

Igaunijas farmaceiti mudina ķēdes pārdot viņiem savas aptiekas

Igaunijas Farmaceitu kamera ir vērsusies pie Igaunijas lielākajām aptieku ķēdēm, piedāvājot tām pēc iespējas ātrāk sākt pārdot aptiekas farmaceitiem, lai sagatavotos aptieku īpašumtiesību reformai, kas stāsies spēkā pēc deviņiem mēnešiem, ziņo aģentūras BNS un LETA.

2020. gada 1. aprīlī Igaunijā stāsies spēkā reforma, kas ierobežos īpašumtiesības uz atvērta tipa aptiekām. “Drīz aptieku uzņēmumu kontrolpaketei būs jāpieder neatkarīgiem farmaceitiem, kas nozīmē, ka ķēžu aptieku pastāvēšana Igaunijas tirgū tiks izbeigta,” presei paziņojusi Farmaceitu kameras priekšsēdētāja Karīna Alamā-Āsa (Karin Alamaa-Aas).

Izsakot savu piedāvājumu, nozares speciālisti tām aptiekām, kas šobrīd nepieder farmaceitiem, atgādina, ka īpašumtiesību ierobežojumi stāsies spēkā jau pēc deviņiem mēnešiem, tāpēc ķēdēm jāsāk pārdot minētās aptiekas pēc iespējas ātrāk.

“Ja pēdējā brīdī tirgū tiks laists liels skaits aptieku, tas noteikti ietekmēs to pārdošanas cenu,” paudusi Alamā-Āsa.

Viņa piebildusi, ka ķēžu aptiekas izteikušas sūdzības, apgalvojot, ka individuālie farmaceiti nav ieinteresēti vai tiem trūkst līdzekļu lielu ķēžu aptieku iegādei.

“Farmaceitu kameras locekļi kā lielākā farmaceitu profesionālā sabiedrība ir ļoti ieinteresēti iegādāties aptiekas, tomēr uzņēmumu reakcija līdz šim ir bijusi negatīva,” paudusi kameras vadītāja. Viņa norādījusi, ka aptieku iegādē ir ieinteresēti gan Igaunijas Farmaceitu kameras, gan Igaunijas Farmaceitu biedrības biedri, kā arī farmaceiti ārpus abām organizācijām.

“Kā profesionāla organizācija Igaunijas Farmaceitu kamera ir gatava kalpot par  neitrālu pusi, lai aptieku pārdošanas procesā farmaceitiem sniegtu mediācijas pakalpojumu,” piebildusi Alamā-Āsa.

Grozījumi Zāļu likumā jeb tā sauktā aptieku reforma, kas apstiprināta 2015. gadā, stāsies spēkā 2020.gada 1.aprīlī un noteiks īpašumtiesību ierobežojumus atvērta tipa aptiekām.

No nākamā gada 1. aprīļa aptieku uzņēmumu kontrolpaketes īpašnieki varēs būt tikai farmaceiti, un tiem ir jābūt dominējošai ietekmei uz uzņēmumu. Vienam farmaceitam drīkstēs piederēt līdz četrām atvērta tipa aptiekām apdzīvotās vietās ar lielu pieprasījumu, tas ir – ar 4000 vai vairāk iedzīvotājiem. Lauku apvidos, kur pieprasījums ir zems, aptieku īpašumtiesībām netiks noteikti nekādi ierobežojumi.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.