Sākums » Ārzemēs » Igaunijas farmaceiti vēlas, lai tiktu noraidīts likumprojekts, kas paredz atcelt aptieku reformu
Igaunijas farmaceiti vēlas, lai tiktu noraidīts likumprojekts, kas paredz atcelt aptieku reformu

Igaunijas farmaceiti vēlas, lai tiktu noraidīts likumprojekts, kas paredz atcelt aptieku reformu

Igaunijas Farmaceitu asociācija un Farmaceitu kamera ir nosūtījusi parlamentam kopīgu paziņojumu, kurā otrdien, 25. februāra plenārsēdē, lūdz balsot par likumprojektu, kura mērķis ir grozīt Zāļu likumu un anulēt aptieku reformu.

“Ja likumprojekts tiktu noraidīts jau pirmajā lasījumā, tas farmaceitiem dotu vajadzīgo pārliecību veikt nepieciešamos ieguldījumus, lai reforma būtu veiksmīga. Jāizsaka nožēla, ka tikai mēnesi pirms reformas pabeigšanas atkal tiek apspriesta farmācijas reformas atcelšana,” paziņojumā presei pauž Kaidi Sarva (Kaidi Sarv), Igaunijas Farmaceitu asociācijas galvenā farmaceite.

“Par aptieku reformu visas partijas ir informētas jau pēdējos piecus gadus. Tā atcelšana vai mainīšana līdz nepazīšanai pēdējā brīdī apšaubītu valsts lēmumu konsekvenci un ticamību,” viņa skaidro..

Farmaceitu kameras vadītāja Kārina Alamā-Āsa (Karin Alamaa-Aas) pauž, ka farmaceiti jau kopš septembra, kad pirmo reizi kļuva aktuāls jautājums par reformas grozīšanu, no parlamenta gaida, lai tas skaidri apstiprinātu, ka aptieku reforma turpināsies.

“Rīgikogu 17. decembrī nolēma atbalstīt aptieku reformas turpināšanu, jo nav izteiktas vajadzības to mainīt pēdējā posmā. Tomēr tagad likumprojekts, kas paredz anulēt farmācijas reformu, atkal tiek izskatīts tikai vienu mēnesi pirms reformas galīgās spēkā stāšanās,” norāda Alamā-Āsa.

Farmaceitiem nepieciešama noteiktība un mierīga darba atmosfēra, piebilst Alamā-Āsa.

“Patlaban aptieku reformas rezultātā Igaunijā ir vairāk nekā 200 farmaceitiem piederošu aptieku; arī divas lielas ķēdes ir paziņojušas, ka pievienosies reformai, un pārējās aptiekas, kas neatbilst prasībām, gatavojas pāriet uz farmaceitiem piederošu aptieku sistēmu,” viņa norāda.

Jau ziņots, ka līdz ar reformu, kas beigsies 1. aprīlī, Igaunija pāries uz farmaceitiem piederošu aptieku sistēmu, kurā aptiekas varēs piederēt tikai farmaceitiem, un zāļu mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība tiks nodalītas viena no otras.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.