Sākums » Ārzemēs » Igaunijas farmācijas uzņēmums “J. Molner” no investoriem piesaista aptuveni 700 000 eiro
Igaunijas farmācijas uzņēmums “J. Molner” no investoriem piesaista aptuveni 700 000 eiro
Foto - no uzņēmuma arhīva.

Igaunijas farmācijas uzņēmums “J. Molner” no investoriem piesaista aptuveni 700 000 eiro

Igaunijas farmācijas uzņēmuma AS “J. Molner” sākotnējā publiskajā piedāvājumā (IPO) investori parakstījās uz 86 001 akciju par summu 698 328,12 eiro, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

Kopumā IPO piedalījās 838 investori, no kuriem aptuveni ceturtā daļa bija no Latvijas.

“No sirds pateicos visiem investoriem. Vēlos uzsvērt Latvijas un Igaunijas investoru aktīvo līdzdalību. “J. Molner” būs vienīgais biržā kotētais farmācijas uzņēmums Baltijā, kad uzņēmuma akcijas tiks iekļautas tirdzniecībā biržā First North, ko pārvalda Nasdaq Tallinn. Publiskā uzņēmuma statuss piešķirs “J. Molner” akcijām tirgus vērtību un pārredzamu veidu, kā motivēt un noturēt mūsu komandu. Mēs esam apmierināti ar rezultātu pašreizējos sarežģītajos kapitāla tirgus apstākļos un turpināsim īstenot savus plānus, lai gan no viena miljona eiro tika piesaistīti aptuveni 70%. No IPO ieņēmumiem mēs plānojam pieņemt darbā jaunus darbiniekus un palielināt uzņēmuma laboratorijas darbības iespējas Tehnopolē, Tallinā. Uzņēmums arī izmantos ienākumus, lai paātrinātu jaunu produktu ieviešanu tirgū, tostarp pirmo zāļu ar “J. Molner” marķējumu izlaišanu 2023. gadā,” paziņojumā presei pauž AS “J. Molner” dibinātājs un valdes loceklis Džeisons Grenfels-Gārdners (Jason Grenfell-Gardner).

“J. Molner” nolēma ieguldītājiem sadalīt visas jeb 86 001 parakstīto akciju. Visi parakstījušies ieguldītāji saņems piešķirtās akcijas atbilstoši parakstīto akciju skaitam.

Uzņēmums, kas specializējas ģenērisko zāļu izstrādē ASV un Kanādas tirgiem, IPO ieņēmumus izmantos turpmākai uzņēmuma darbības attīstībai.

“J. Molner” koncentrējas uz specializētajiem ģenēriskajiem medikamentiem, galvenokārt strādājot ar tādiem produktiem kā sterili injicējami medikamenti flakonos un ampulās slimnīcām un klīnikām, kā arī dermatoloģijā nepieciešamajiem lokāli lietojamiem medikamentiem, bet uzņēmums neražo tabletes vai kapsulas. Produktu ražošanas ietvaros “J. Molner” piesaista līgumražotājus.

“J. Molner Company” tika dibināta 2020. gadā, un tai Tallinā darbojas moderna laboratorija. “J. Molner” pilnībā atbilst normatīvo aktu prasībām, un tai ir Igaunijas Zāļu aģentūras (Ravimiamet) izsniegta ražošanas atļauja Nr. 876.

Paredzēts, ka IPO norēķini notiks 2022. gada 9. novembrī vai ap šo datumu. “J. Molner” akcijas plānots iekļaut daudzpusējā tirdzniecības sistēmā First North, pirmā tirdzniecības diena būs 2022. gada 10. novembrī vai ap šo datumu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*