Sākums » Ārzemēs » Igaunijas parlaments noraida abus sociāldemokrātu likumprojektus par aptieku reformu

Igaunijas parlaments noraida abus sociāldemokrātu likumprojektus par aptieku reformu

Igaunijas parlaments trešdien, 26. februārī, pirmajā lasījumā noraidīja abus opozīcijā esošās Sociāldemokrātiskās partijas (SDE) iesniegtos likumprojektus par aptieku reformu.

Viens no SDE iesniegtajiem likumprojektiem paredzēja atlikt reformas stāšanos spēkā līdz nākamā gada 1.janvārim vietās, kur neviena aptieka 1.aprīlī neatbildīs pašreizējās reformas kritērijiem, kā, piemēram, lauku teritorijās. Likumprojektā arī ierosināts, ka 80% aptiekas kapitāldaļu varētu piederēt vairākiem farmaceitiem kopā ar nosacījumu, ka vismaz viens no viņiem ir aptiekas vadītājs.

Pret šo likumprojektu balsoja 54 deputāti, bet 11 deputāti balsoja par.

Otrs SDE iesniegtais likumprojekts paredzēja atļaut slimnīcu aptiekām pašām importēt medikamentus, kā arī atļaut slimnīcu aptiekām pārdot medikamentus privātpersonām.

Pret šo likumprojektu balsoja 63 deputāti, bet 11 deputāti balsoja par.

Jau ziņots, ka otrdien parlaments pirmajā lasījumā noraidīja valdošajā koalīcijā ietilpstošās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) iesniegto likumprojektu, kas paredzēja atcelt plānoto aptieku reformu.

Par likumprojekta noraidīšanu balsoja 46 deputāti, savukārt likumprojektu atbalstīja 42 deputāti.

Likumprojekts paredzēja atcelt aptieku īpašumtiesību ierobežojumus, kam būtu jāstājas spēkā 1.aprīlī, dot slimnīcu aptiekām tiesības pārdot medikamentus privātpersonām, kā arī atļaut aptiekām iegādāties medikamentus tieši no ražotājiem.

Līdz ar to gaidāms, ka aptieku reforma Igaunijā stāsies spēkā, kā paredzēts, 1.aprīlī.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*