Sākums » Ārzemēs » Igaunijas valdības koalīcija no jauna diskutēs par aptieku reformu

Igaunijas valdības koalīcija no jauna diskutēs par aptieku reformu

Igaunijas trīs partiju valdības koalīcijas darba grupa vienojusies, ka grozījumi Farmācijas likumā tiks atvērti jaunām diskusijām, lai atrastu vislabāko iespējamo risinājumu aptieku reformai.

“Mērķis ir garantēt medikamentu pieejamību visa Igaunijā pašreizējā apmērā un gādāt, ka zāļu cena arī turpmāk ir pieejama,”  Centra partijas preses dienests citē Igaunijas parlamenta Sociālo lietu komisijas priekšsēdētāja Tenisa Meldera teikto.

“Darba grupa nākamās nedēļas laikā runās par aptieku reformu dažādos formātos,” viņš piebildis.

Valdošajā koalīcijā bez premjerministra Jiri Ratasa vadītās Centra partijas ir arī Reformu partija un partija “Tēvzeme”.

Aptieku reforma Igaunijā spēkā stāsies nākamā gada 1. aprīlī, paredzot medikamentu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības nodalīšanu, un aptieku kapitāldaļu vairākumam būs jābūt farmaceitu kontrolē.

2014. gadā Igaunijā tika apstiprināti grozījumi Farmācijas likumā, kas paredz, ka no 2020. gada 1. aprīļa vispārēja tipa aptiekās vairākuma daļām  jāpieder farmaceitiem, kuriem uzņēmumā jābūt noteicošai ietekmei.  Vienam farmaceitam drīkstēs piederēt ne vairāk kā četras aptiekas teritorijās, kur ir liels pieprasījums, jeb apdzīvotās vietās, kur iedzīvotāju skaits ir vismaz 4000. Lauku teritorijās, kur pieprasījums ir mazs, aptieku īpašniekiem ierobežojumi nav noteikti.

Grozījumu nolūks ir stiprināt farmaceitu lomu veselības aprūpes sistēmā, nodrošināt profesionālu aptieku pakalpojumu attīstību un samazināt biznesa interešu ietekmi uz aptieku pakalpojumiem.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.