Sākums » Ārzemēs » Igauņu zinātnieki pētīs iespējas izstrādāt medikamentus jaundzimušajiem

Igauņu zinātnieki pētīs iespējas izstrādāt medikamentus jaundzimušajiem

Igauņu zinātnieki sākuši pētīt jau radītos un vēl izstrādes stadijā esošos medikamentus jaundzimušajiem un zīdaiņiem, jo dot tik maziem pacientiem zāles, kas domātas pieaugušajiem, ir gan grūti, gan riskanti, vēsta Igaunijas sabiedriskās televīzijas ETV raidījums “Aktuālā kamera”.

“Problēmas visbiežāk rodas ar jaundzimušajiem, kuru ārstēšanai nepieciešamās zāļu formas nav,” stāstījusi profesore, Tartu universitātes Mikrobioloģijas institūta vadītāja Irja Lutsāre. “Par laimi, mums dzimst vairāk veselīgu bērnu, bet slikti, ja mazulim ir kāda reta un smaga slimība, kuras ārstēšanai medikamentu nav.”

Grūti ir arī iemērīt jaundzimušajam piemērotu “pieaugušo cilvēku zāļu” devu, īpaši jau mājas apstākļos. Nepareiza deva var nodarīt bērniņam kaitējumu, turklāt nepietiekami izpētīta arī palīgvielu iedarbība uz bērnu organismu, pauduši eksperti.

Lielas cerības zinātnieki saista ar 3D printēšanas tehnoloģiju. Kā pastāstījusi Tartu universitātes Farmācijas institūta vecākā zinātniskā darbiniece Karina Kogermane, šai institūtā aizstāvēta Mirjas Palo doktora disertācija, kas veltīta zāļu formu izstrādei ar 3D tehnoloģijas palīdzību, kura ļauj radīt zāļu mikrodevas.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.