Sākums » Farmācija » Infektologu asociācija aicina iedzīvotājus paļauties uz zinātni un izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19
Infektologu asociācija aicina iedzīvotājus paļauties uz zinātni un izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19

Infektologu asociācija aicina iedzīvotājus paļauties uz zinātni un izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19

Latvijas Infektologu hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācija (LIHHASA) aicina iedzīvotājus paļauties uz zinātni un izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19, lai pasargātu sevi un citus, aģentūrai LETA norādīja asociācijas valde.

LIHHASA atgādināja, ka Covid-19 pandēmija smagi ir skārusi visu pasauli, tai skaitā arī Latviju. Saslimstība ar Covid-19 pieaug arī šobrīd, par ko liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

“Mēs kā ārsti infektologi uzskatām, ka vissvarīgākais ir panākt pēc iespējas lielākas iedzīvotāju daļas aizsardzību pret smagu slimības norisi, aktīvāk īstenojot Covid-19 vakcinācijas procesu valstī. Mūsu ieteikums Latvijas iedzīvotājiem vairāk uzticēties zinātnei un uz pierādījumiem balstītiem datiem. Vakcīnu galvenais mērķis ir samazināt risku smagai slimības gaitai, hospitalizācijai un nāvei no Covid-19,” pauda LIHHASA valde.

Asociācijas valde atzīmēja, ka pirmreizēja pilna vakcinācija pret Covid-19 ir vissvarīgākais no pandēmijas apkarošanas pasākumiem un aicina to darīt gan savas veselības, gan visas sabiedrības labā.

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā par 41% pieaudzis slimnīcās ievietoto Covid-19 slimnieku skaits.

Pagājušās nedēļas laikā, no 13.septembra līdz 19.septembrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 25,9%. Turpina palielināties arī slimnīcās ievietoto pacientu skaits – tas pieaudzis par 41%. Stacionārā ārstējas vidēji 309 (iepriekš 218) pacienti katru dienu, un par 16% pieaudzis pacientu skaits, kuriem jāārstējas intensīvajā terapijā (vidēji 31 pacients dienā).

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.