Sākums » Jaunākie raksti » Informācija par Eiropas patentu EP 0 934 061, izrakstot vai nodrošinot Pregabalin*

Informācija par Eiropas patentu EP 0 934 061, izrakstot vai nodrošinot Pregabalin*

INFORMĀCIJA PAR EIROPAS PATENTU EP 0 934 061, IZRAKSTOT VAI NODROŠINOT PREGABALIN

Cien./God. zāļu izrakstītāj un/vai farmaceit,

Pregabalin Sandoz GmbH

Sandoz ir ieguvuši atļauju un uzsāk Pregabalin Sandoz GmbH izplatīšanu Latvijā epilepsijas un ģeneralizētās trauksmes (GAD) ārstēšanai. Šīs ziņas mērķis ir nodrošināt jūs ar informāciju par patentu, lietojot pregabalīnu sāpju ārstēšanai. Šī patenta īpašnieks ir Warner-Lambert Company LLC (Pfizer uzņēmumu grupas dalībnieks).

Vispārīga informācija

Patenta un ar to saistītā papildu aizsardzības sertifikāta, kas piešķirts pregabalīna pamatsastāvam, termiņš ir beidzies.  Taču otrs patents (EP 0 934 061), kas aizsargā veidu, kā pregabalīns tiek izmantots sāpju ārstēšanā, un kura īpašnieks ir Warner-Lambert Company LLC, vēl joprojām ir spēkā.

Warner-Lambert uzskata, ka konkrētu patentbrīvo zāļu ražotāju darbības pārkāpj šī patenta tiesības, un ir uzsākuši tiesvedību pret patentbrīvo zāļu ražotājiem citās jurisdikcijās Eiropā. Sandoz un citi patentbrīvo zāļu ražotāji uzskata, ka šis otrais patents ir nederīgs. Patentbrīvo zāļu ražotāji Zviedrijā, Francijā, Vācijā un Lielbritānijā ir uzsākuši procesus, kuros apšauba otrā patenta derīgumu.

Sandoz Pregabalin GmbH norādes – apsvērumi jūsu zināšanai

Tā kā patents aizsargā zāļu izmantošanas tiesības neiropātisku sāpju gadījumā, Pregabalin Sandoz GmbH netiek indicēts neiropātisku sāpju ārstēšanai.

Zāļu apraksta (ZA) 4.1.apakšpunktā uzskaitītas terapeitiskās indikācijas, par kurām produkta ražotājs ir saņēmis atļauju produkta izplatīšanai tirgū. Pregabalin Sandoz GmbH ZA 4.1.apakšpunktā minēts, ka Sandoz to var izplatīt tirgū vienīgi epilepsijas un GAD ārstēšanai (tās neaizsargā otrais patents). Pregabalin Sandoz GmbH netiek indicēts neiropātisku sāpju ārstēšanai, un to nevajadzētu izrakstīt vai nodrošināt šādos gadījumos, kamēr ir spēkā otrais patents.

Sandoz jūs informēs, ja situācija mainīsies.

Jautājumi

Ja jums ir kādi jautājumi par Pregabalin Sandoz GmbH, lūdzu, sazinieties ar:

Lita Elmerija

Zāļu reģistrācijas menedžere

Sandoz d.d. pārstāvniecība Latvijā

Valdemāra iela 33-30

LV-1010 Rīga, Latvija

Rel.: +371  67892006

Fax: +371  67892007

lita.elmerija@sandoz.com

 

—–

*Apmaksāta publikācija.

2 komentāri

  1. Kā varētu skanēt latviešu valodā labs krievu termins “вечнозелёный патент”? :):):)

    • Māra Rozenblate

      Pirmkārt, tas nav krievu termins un nemaz nav tik labs. Tas ir tiešs angļu termina evergreen pārlikums. Tas apzīmē ne sevišķi labu tendenci patentēšanas jomā, proti, farmācijā patentējamo objektu loka paplašināšanos, nodrošinot patentu īpašniekiem ilgāku aizsardzības (monopola) laiku.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.