Sākums » Ārzemēs » Itālijas pētījums liecina, ka ventilācija var samazināt COVID gadījumu skaitu skolās par 82%
Itālijas pētījums liecina, ka ventilācija var samazināt COVID gadījumu skaitu skolās par 82%

Itālijas pētījums liecina, ka ventilācija var samazināt COVID gadījumu skaitu skolās par 82%

22.martā publicēts Itālijas pētījums liecina, ka efektīvas ventilācijas sistēmas var samazināt Covid-19 izplatību skolās par vairāk nekā 80%, ziņo aģentūra REUTERS.

Hjūma fonda ideju laboratorijas pārraudzītajā eksperimentā tika salīdzināta koronavīrusa izplatība 10 441 klasē Itālijas centrālajā Markes reģionā. Covid infekciju skaits bija ievērojami zemāks 316 klasēs, kurās bija mehāniskās ventilācijas sistēmas, un gadījumu samazinājums bija izteiktāks atkarībā no sistēmu darbības stipruma.

Ar viedajām lietojumprogrammām, kas garantē pilnīgu gaisa nomaiņu klasē 2,4 reizes stundā, infekcijas gadījumu skaits tika samazinātas par 40%. Ar četrām gaisa maiņām stundā tas tika samazināts par 66,8%, bet ar sešām gaisa nomaiņām – par 82,5%, liecina pētījums. Lielākajā daļā Itālijas skolu trūkst mehānisko ventilācijas sistēmu. Tā vietā skolotāji tiek aicināti turēt atvērtus logus, kad vien to atļauj laikapstākļi. Ja tiktu uzstādītas visefektīvākās sistēmas, “mēs varētu pāriet no 250 gadījumiem uz 100 000 skolēnu (Izglītības ministrijas noteiktais trauksmes līmenis) līdz 50 gadījumiem uz 100 000,” savā paziņojumā presei norāda Hjūma fonds un Markes reģiona pašvaldība.

Eksperiments tika veikts laikā no 2021. gada septembra līdz šī gada janvārim. Itālijā bija vērojams straujš Covid gadījumu skaita pieaugums decembrī un janvāra sākumā. Kritums sācies janvāra vidū. Tagad inficēšanās gadījumu skaits atkal pieaug, ko veicina jauns omikrona variants, taču jaunu hospitalizācijas un nāves gadījumu skaits turpina samazināties.

Kopš Covid uzliesmojuma 2020. gada februārī Itālijā reģistrēti 157 904 nāves gadījumi, kas saistīti ar Covid-19. Tas ir otrs lielākais upuru skaits Eiropā aiz Lielbritānijas un astotais lielākais pasaulē.

 

Sagatavoja Elīna Badune

Ziņu avots: REUTERS

www.farmacija-mic.lv

 

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*