Sākums » Farmācija » Jaunajā “Materia Medica” numurā – gads ar Covid-19 – farmaceita acīm
Jaunajā “Materia Medica” numurā – gads ar Covid-19 – farmaceita acīm

Jaunajā “Materia Medica” numurā – gads ar Covid-19 – farmaceita acīm

Aprīļa beigās pie lasītājiem nonāca žurnāla “Materia Medica” šī gada 4. numurs. Tas ir īpašs ar to, ka pagājis gads kopš Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijā un varam gada griezumā novērtēt farmaceitu un aptieku darbu šī vīrusa ēnā. Šis gads izgaismojis mūsu farmaceitu gatavību uzņemties jaunus pienākumus un paplašināt savas darbības loku. Vismaz vienam jaunam farmaceitu veikumam gatavi arī iedzīvotāji – viņi paši ārkārtas situācijas ierobežojumu laikā pieņēmuši, ka hronisku slimību gadījumā ārsts nav lieki jātraucē, bet recepšu zāles varēs saņemt aptiekā. Farmaceitiem nācies skaidrot, ka ar ārstu jāsazinās kaut vai pa tālruni un tomēr jālūdz e-recepte. Par to, kā farmaceitiem klājies pēdējā gada laikā, sastopoties ar Covid-19 visās tā izpausmēs, aizraujošā sarunā žurnāla redakcijai pastāstīja dažādu aptieku speciālisti. Aicinām jūs iepazīties ar kolēģiem un to, kā viņi ikdienā risina ar jauno koronavīrusu saistītos jautājumus, kā arī dalīties ar žurnāla redakciju savos “kovidnovērojumos”.

Sadaļā “Kolēģi sporto” – vēl viena sportiska kolēģe – farmaceite Jeļena Semjaņņikova. Medicīnas lappusēs – sezonāla alerģija un COVID-19, kā arī osteoporozes terapijas klasika un jaunumi. Šajā numurā arī piedāvājam pārskatu par Latvijas aptiekās pieejamiem dermatokosmētiskiem līdzekļiem taukainas, aknes skartas ādas kopšanai un to darbības vērtējumu, kā arī atzīmējam insulīna līdzekļu simtgadi un apskatām Latvijā pieejamos insulīna līdzekļus.

Ziņās rakstām par to, kā aug recepšu zāļu patēriņš Latvijā, par “Gada balvu medicīnā 2020” un Latvijas izcilākiem mediķiem, kā arī par pasaules jaunumiem. Tāpat lasiet arī par Latvijas Farmaceitu biedrības jaunumiem un citām nozares aktualitātēm.

Vaļasbrīdim kā vienmēr piedāvājam Twitter ziņas un krustvārdu mīklu.

Arī 2021. gadā viens žurnāla eksemplārs bez maksas nonāk ikvienā aptiekā Latvijā. Ja vēlaties pasūtināt vēl vienu eksemplāru vai žurnālu saņemt personīgi sev, sazinieties ar Medikamentu informācijas centru pa tālruni 67821245 vai e-pastu mic@mic.lv. Ja nesaņemat žurnālu vai ir radušās kādas neskaidrības, arī tad, lūdzu, ziņojiet Medikamentu informācijas centram.

Aizraujošu lasīšanu un izziņas prieku! Dalieties ar mums savās pārdomās par to, kas jums žurnālā šķiet vērtīgs un noderīgs!

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.