Sākums » Farmācija » Jaunajā “Materia Medica” – par Gada farmaceitiem, Covid-19 vakcīnām un pandēmijas nogurumu
Jaunajā “Materia Medica” – par Gada farmaceitiem, Covid-19 vakcīnām un pandēmijas nogurumu

Jaunajā “Materia Medica” – par Gada farmaceitiem, Covid-19 vakcīnām un pandēmijas nogurumu

Gads noslēdzas un pie ceļā lasītājiem devies pēdējais šī gada “Materia Medica” numurs, kurā sveicam visus titula “gada Farmaceits 2020” ieguvējus, pastāstot par viņiem ko vairāk. Šajā numurā piedāvājam iepazīties arī ar citiem mūsu kolēģiem, ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Intervijā par farmaceitu darbu Austrālijā žurnāla redaktorei Olitai zariņai daudz interesanta un mums neierasta stāsta farmaceite Linda Graudiņa. Savukārt nu jau ierastajā rubrikā “Kolēģi sporto” Aigars Eniņš sarunājas ar farmaceiti Olgu Hodasēviču, kuras dzīvesveids ir joga.

Sadaļā “Farmaceitiskā aprūpe” lasiet par būtisko lokālu pretsāpju zāļu izvēlē, bet medicīnas lappusēs – speciālistu sagatavotus izsmeļošus materiālus par mikrobiomu un blaugznām.

Vēl šomēnes iepazīstinām ar jaunu aptieku Baltezerā un atgādinām par kādu vēsturisku aptieku Vecrīgā, bet rubrikā “Aktualitāte” – viss par Covid-19 vakcīnām, pandēmijas nogurumu un to, kā ar to cīnīties iesaka Pasaules Veselības organizācija.

Vēstures lappusēs apskatījām infekciju izplatīšanos un sabiedrības noskaņojumu pret vakcināciju Viktorijas laikmetā, aprakstot biežāk sastopamās tā laika slimības. Bet vaļasbrīdim piedāvājam Twitter ziņas un lasītāju iecienīto krustvārdu mīklu.

Kā ik katru mēnesi, arī šajā numurā – nozares jaunumi un Latvijas Farmaceitu biedrības ziņas.

Arī 2021. gadā viens žurnāla eksemplārs bez maksas nonāks ikvienā aptiekā Latvijā. Ja vēlaties pasūtināt vēl vienu eksemplāru vai žurnālu saņemt personīgi sev, sazinieties ar Medikamentu informācijas centru pa tālruni 67821245 vai e-pastu mic@mic.lv. Ja nesaņemat žurnālu vai ir radušās kādas neskaidrības, arī tad, lūdzu, ziņojiet Medikamentu informācijas centram.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.