Sākums » Farmācija » “Johnson & Johnson” pieprasa ASV ārkārtas apstiprinājumu savai Covid-19 vakcīnai

“Johnson & Johnson” pieprasa ASV ārkārtas apstiprinājumu savai Covid-19 vakcīnai

Farmācijas uzņēmums “Johnson & Johnson” (J&J) ceturtdien iesniedza pieteikumu ASV iestādēm savas Covid-19 vakcīnas ārkārtas apstiprināšanai, teikts uzņēmuma paziņojumā.

J&J meitsabiedrība “Janssen Biotech” “ir iesniegusi pieteikumu ASV Pārtikas un zāļu pārvaldei (FDA), pieprasot ārkārtas lietošanas apstiprinājumu savai vienas devas Covid-19 vakcīnas kandidātei “Janssen”,” paziņoja J&J. Šis process var ilgt vairākas nedēļas, bet beigās šī vakcīna kļūtu par trešo ASV apstiprināto Covid-19 vakcīnu.

ASV pašlaik ir apstiprinātas divas Covid-19 vakcīnas, no kurām vienu izstrādāja ASV farmācijas uzņēmums “Pfizer” un Vācijas uzņēmums “BioNTech”, bet otru – ASV uzņēmums “Moderna”.

Jaunā vakcīna ir ļoti gaidīta, jo tai ir divas lielas loģistikas priekšrocības: to var uzglabāt ledusskapja temperatūrā, nevis īpašās saldētavās, tādējādi ir ievērojami atvieglota tās izplatīšana, un potēšanai ir vajadzīga tikai viena deva.

Ir gaidāms, ka pēc J&J pieprasījuma FDA sasauks konsultatīvo komiteju par vakcīnām, kas pēc klīnisko izmēģinājumu datu izpētes noteiks, vai šīs vakcīnas labās puses ir pārākas par riskiem. J&J pagājušās nedēļas beigās paziņoja klīnisko izmēģinājumu pirmos rezultātus. Šajos izmēģinājumos, kas veikti 44 000 cilvēku astoņās valstīs, vakcīna bija efektīva par 66%, bet smagu slimības formu novēršanā tās efektivitāte bija 85%.  Šie rezultāti raisīja arī bažas, jo vakcīnas efektivitāte ASV bija 72%, bet Dienvidāfrikā, kur par dominējošo ir kļuvis šajā valstī konstatēts Covid-19 paveids, efektivitāte bija tikai 57%.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.