Sākums » Farmācija » “Kalceks” pērn dubultojis zāļu apgrozījumu
“Kalceks” pērn dubultojis zāļu apgrozījumu

“Kalceks” pērn dubultojis zāļu apgrozījumu

Latvijas farmācijas uzņēmums “Kalceks”, kas ietilpst zāļu ražotāja “Grindeks” koncerna grupas sastāvā, 2020. gadā dubultojis savu medikamentu apgrozījumu salīdzinājumā ar 2019. gadu, pārdošanas apjomam sasniedzot 40,7 miljonus eiro, ziņo uzņēmums. Rezultāti apsteidz iepriekš plānoto un “Kalceks” zāļu apgrozījums ir par 24 miljoniem jeb 2,4 reizēm lielāks nekā 2019. gadā, kad tas bija 16,7 miljoni eiro. “Kalceks” produktu eksporta valstu skaits pērn palielināts no 46 līdz 62 valstīm un galvenie produktu noieta tirgi ir Spānija, Beļģija, Izraēla, Lielbritānija un Francija, bet veiksmīgi uzsākta arī vairāku jaunu reģionu apgūšana. Izstrādes un ieviešanas fāzē šobrīd atrodas 35 jauni produkti.

““Kalceks” 2020. gadā ir nostiprinājis savas pozīcijas ES valstīs, un šobrīd tas ir galvenais produktu noieta tirgus, uz kurieni eksportējam 80% no visiem mūsu produktiem. Turpinām eksportēt arī uz Kanādu, Singapūru, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Panamu un citām valstīm. Šie panākumi ir “Kalceks” komandas darba nopelns, jo katrs no darbiniekiem ir pielicis savu roku uzņēmuma attīstībā un izaugsmē,” komentē Kaspars Kuprevičs, “Kalceks” valdes loceklis, Kvalitātes un izstrādes direktors.

 “Kalceks” ražo specializētos medikamentus slimnīcu segmentam un 2020. gadā Eiropas Savienībā apstiprināšanai tika iesniegti astoņi jauni produkti. Pieprasītākie medikamenti pērn bija miorelaksanti un anestēzijas līdzekļi. Pērn uzņēmums sāka izstrādāt pirmos pretsāpju līdzekļus, kas būs pieejami transdermālā plākstera formā un ilgstošas darbības tablešu veidā. Ņemot vērā pieprasījumu un “Kalceks” spēcīgo pozīciju slimnīcu segmentā, tika uzsākta sterilo antibiotisko produktu izstrāde un reģistrācija, plānojot šo produktu pielietošanu slimnīcu pacientu aprūpē jau šogad, ziņo uzņēmums.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.