Sākums » Ārzemēs » Kanādas ārsti pacientiem sāks parakstīt mākslas muzeja apmeklējumus
Kanādas ārsti pacientiem sāks parakstīt mākslas muzeja apmeklējumus
Foto - no Honolulu muzeja arhīva.

Kanādas ārsti pacientiem sāks parakstīt mākslas muzeja apmeklējumus

Kanādas ārstu grupa sāks parakstīt pacientiem mākslas muzeja apmeklējumus kā līdzekli, kas palīdzētu tiem atveseļoties no dažādām saslimšanām, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Partnerība starp Kanādas Frankofono ārstu apvienību (MFdC) un Monreālas Mākslas muzeju (MMFA) ļaus pacientiem, kas cieš no fiziskās vai garīgās veselības problēmām, kā arī viņu tuviniekiem bez maksas apmeklēt šo muzeju, lai māksla pozitīvi ietekmētu viņu veselību.

Šis pilotprojekts ir bez precedenta globālā mērogā, informē tā organizētāji. Ārsti, kas piedalās šajā projektā, parakstīs līdz 50 MMFA apmeklējumiem pacienta atveseļošanās laikā. Katru brīvbiļeti varēs izmantot divi pieaugušie un divi nepilngadīgie.

MFdC vadītāja Nikola Parāna informējusi, ka projektā līdz šim ir iesaistījušies 100 ārsti, un viņu skaits liecina par to, ka ārsti ir atvērti alternatīvai pieejai. Viņa atsaukusies uz zinātniski pierādītu faktu, ka māksla pozitīvi ietekmē veselību. Šī pozitīvā ietekme ir līdzīga tai, ko pacienti var gūt no fiziskas aktivitātes, kas izraisa labsajūtas hormonu izdalīšanos līdzīgā līmenī. Tā var palīdzēt hronisku sāpju, depresijas, stresa un nemiera gadījumos, uzskata projekta īstenotāji. Pilotprogramma ļaus tās organizētājiem vākt datus un analizēt rezultātus.

Parāna paudusi cerību, ka citi Kanādas muzeji sekos MMFA piemēram, kas kopš 2016.gada ir palīdzējis izmantot mākslas terapijas sniegtās iespējas.

“Es esmu pārliecināta, ka 21.gadsimtā kultūra veselībā spēlēs tādu pašu lomu, kādu 20.gadsimtā spēlēja fiziska aktivitāte,” paziņojusi MMFA direktore Natālija Bondila.

“Kultūras pieredze dos labumu veselībai tāpat, kā sportošana veicina fizisko sagatavotību,” viņa teikusi.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.