Sākums » Farmācija » Ķīmijterapijai nepieciešamā kalcija folināta pieejamību Latvijā sola atjaunot novembra beigās
Ķīmijterapijai nepieciešamā kalcija folināta pieejamību Latvijā sola atjaunot novembra beigās

Ķīmijterapijai nepieciešamā kalcija folināta pieejamību Latvijā sola atjaunot novembra beigās

Novembra beigās, 30.novembrī, tiks atjaunota ķīmijterapijai nepieciešamā medikamenta – kalcija folināta – pieejamība Latvijā, ziņo Zāļu valsts aģentūras (ZVA) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.

Iepriekš Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) ārsti bija cēluši trauksmi, ka varot apstāties būtiska preparāta – kalcija folināta – piegāde, vēstīja LTV. Bez tā nav iespējams veikt ķīmijterapiju kuņģa, zarnu un cita vēža pacientiem pirms un pēc operācijas, bet ar citu vielu kalcija folināts neesot aizstājams.

Kā nacionālai informācijas aģentūrai LETA skaidroja ZVA, medikamentus LOC saņem valsts iepirkuma ietvaros, kur kompetentā iestāde ir Nacionālais veselības dienests.

ZVA informēja, ka zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieka “Teva Pharma B.V.” pilnvarotā persona ir informējusi ZVA par zāļu “Leucovorin-Teva šķīdums injekcijām” pieejamības pārtraukumu no 2022. gada 1. novembra nepietiekamas ražošanas kapacitātes dēļ. Vienlaikus solīts, ka nākamā šo zāļu piegāde plānota 2022. gada 30. novembrī.

Pēc Okmanes paustā, patlaban komersanti ir izrādījuši interesi ievest minētās zāles kā nereģistrētas zāles. ZVA, reaģējot uz saņemto informāciju un komersanta iesniegumu, šī gada 16.novembrī izsniedza individuāli piešķirtu nereģistrētu zāļu izplatīšanas atļauju kalcija folinātu saturošām zālēm.

ZVA uzsver, ka būtiska nozīme problēmas risināšanā ir savlaicīgai iesaistīto pušu informēšanai un paziņojumu sniegšanai.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*