Sākums » Farmācija » Konceptuāli atbalsta detalizētāku sodu piemērošanu par farmācijas regulējuma pārkāpumiem
Konceptuāli atbalsta detalizētāku sodu piemērošanu par farmācijas regulējuma pārkāpumiem
Foto: Uldis Pāže, Saeimas Kanceleja.

Konceptuāli atbalsta detalizētāku sodu piemērošanu par farmācijas regulējuma pārkāpumiem

Saeima šodien, 30. janvārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Farmācijas likumā, kas paredz detalizētākus administratīvos sodus farmācijas jomā, kas ļaus tos vienkāršāk piemērot, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Grozījumi nepieciešami saistībā ar administratīvo sodu pārņemšanu no Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa katras jomas attiecīgajā likumā.

Kā norādīts likumprojekta anotācijā, paredzētie naudas sodi noteikti atbilstoši administratīvā pārkāpuma bīstamībai. Mazākie naudas sodi ir paredzēti par pārkāpumiem, kuri ir salīdzinoši mazāk bīstami sabiedrības un iedzīvotāju veselībai, piemēram, zāļu iegādes uzskaites kārtības pārkāpšana ārstniecības iestādē vai farmaceitiskās aprūpes noteikumu pārkāpšana.

Lielākie naudas sodi ir paredzēti par pārkāpumiem, kuri ir bīstami sabiedrības un iedzīvotāju veselībai, piemēram, viltotu zāļu ražošana vai zāļu lieltirgotavas atteikums aptiekai piegādāt zāles, ja šīs zāles ir atrodamas šīs zāļu lieltirgotavas krājumos.

Salīdzinājumā ar pašreizējo sodu regulējumu cilvēkiem paredzēto zāļu jomā sankcijas ir paaugstinātas, jo šis nodarījums ir potenciāli bīstams – tas var radīt tiešus draudus personu un sabiedrības veselībai.

Attiecībā uz veterināro farmāciju ir noteikti konkrēti un būtiski pārkāpumi, par kuriem ir tiks piemērots naudas sods. Jebkurš cits pārkāpums veterinārās farmācijas jomā, kas uzskatāms par novēršamu, tiks risināts izdodot administratīvo aktu, uzliekot par pienākumu novērst konstatēto pārkāpumu, skaidrots likuma grozījumu anotācijā.

Grozījumi stāsies spēkā līdz ar Administratīvās atbildības likumu. Paredzēts, ka šis likums stāsies spēkā 1. jūlijā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.