Sākums » Aktuāli » Konkurences padome aicina aptiekas sniegt priekšlikumus par to ģeogrāfiskā izvietojuma principiem
Konkurences padome aicina aptiekas sniegt priekšlikumus par to ģeogrāfiskā izvietojuma principiem

Konkurences padome aicina aptiekas sniegt priekšlikumus par to ģeogrāfiskā izvietojuma principiem

Konkurences padome (KP), pētot patērētāju zāļu un aptiekās pieejamo produktu iegādāšanās paradumus un aptieku izvēles kritērijus Latvijā, veica sabiedrības aptauju. Aptaujas dati parādīja, ka patērētāju paradumi farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecības (aptieku) tirgū sakrīt ar patērētāju paradumiem ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgū.

KP 2022. gada 2. decembrī publicēja publisko ziņojumu jeb skaidrojumu Skaidrojums par farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecības specializētajos veikalos (aptiekās) ģeogrāfisko tirgu, kurā secināja, ka, vērtējot konkurences apstākļus aptiekās, konkrētā ģeogrāfiskā tirgus definēšana pēc ģeogrāfiskās vienības – apdzīvotas vietas – nesniedz pilnīgu un precīzu informāciju un priekšstatu par tirgu. Publiskajā ziņojumā KP norādīja, ka konkrētais ģeogrāfiskais tirgus aptieku tirgū var tikt noteikts šaurāks vai plašāks nekā apdzīvota vieta un tirgus ģeogrāfiskās robežas definējamas, balstoties uz patērētāju paradumiem, ar izohronu un izolīniju palīdzību, kas no ekonomiskā viedokļa ļauj tirgus robežas noteikt daudz precīzāk un korektākā veidā.

Ņemot vērā, ka KP ir saņēmusi jautājumus no farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecības (aptieku) tirgus dalībniekiem par Publiskajā ziņojumā iekļauto informāciju, KP publiskās konsultācijas ietvaros aicina farmaceitisko izstrādājumu mazumtirdzniecības (aptieku) tirgus dalībniekus sniegt priekšlikumus un komentārus par Publiskajā ziņojumā izdarītajiem secinājumiem.

Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu KP lūdz iesniegt līdz 2023. gada 13. februārim, rakstot uz pasts@kp.gov.lv.

 

www.farmacija-mic.lv

 

 

2 komentāri

  1. Interesanti, cik no aptaujāto tūkstoša bija lauku iedzīvotāji?

    • Jā, skaidrojumā izmantotie 1000 iedzīvotāju aptaujas dati neiztur kritiku…Varbūt aptaujāja no lielas poliklīnikas iznākušos, kuras ēkā ir arī aptieka. tad nu tiešām tikai 5 min vajadzēja, lai tiktu līdz aptiekai…

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*