Sākums » Farmācija » Konkurences uzraugs pauž bažas par ierobežojumiem jaunu aptieku atvēršanai
Konkurences uzraugs pauž bažas par ierobežojumiem jaunu aptieku atvēršanai

Konkurences uzraugs pauž bažas par ierobežojumiem jaunu aptieku atvēršanai

Konkurences padomei (KP) ir bažas par Veselības ministrijas (VM) priekšlikumu liegt 500 metru rādiusā ap strādājošu aptieku atvērt jaunas aptiekas, nacionālo informācijas aģentūru LETA informēja KP.

VM izstrādājusi noteikumu projektu, ko drīzumā plānots virzīt apstiprināšanai valdībā, un kas paredz liegt 500 metru rādiusā ap strādājošu aptieku atvērt jaunas aptiekas, bet mazākās apdzīvotās vietās drīkstēs atvērt tikai vienu aptieku.

Savukārt KP vērš uzmanību uz nepieciešamību izvērtēt, kāds ieguvums būs iedzīvotājiem un kādi konkurences uzlabojumi tiks gūti nākotnē.

Konkurences uzrauga ieskatā, ar šādu aptieku izvietojuma noteikumu redakciju uzstādītie mērķi netiks sasniegti. KP ieskatā, būtu lietderīgi apsvērt ierosinājumu atcelt apdzīvotā vietā esošos ierobežojumus jaunu aptieku atvēršanā vai pārvietošanā, tai pašā laikā, nepieciešamības gadījumā, pieļaujot cita veida ierobežojumus. Piemēram, nosakot, ka jaunu aptieku apdzīvotā vietā nedrīkst atvērt persona, kurai šajā apdzīvotā vietā jau pieder pēc skaita vismaz 40% aptieku.

Vienlaikus KP norādīja, ka tās rīcībā nav VM sagatavotā Ministru kabineta noteikumu grozījumu projekta pēdējā redakcija. “Tiklīdz aktuālākā noteikumu redakcija būs KP rīcībā, iestāde ar to rūpīgi iepazīsies un izvērtēs nepieciešamību sniegt viedokli,” atzina konkurences uzraugā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.