Sākums » Ārzemēs » Krievija izveido jaunu zāļu klasifikāciju vietējam tirgum
Krievija izveido jaunu zāļu klasifikāciju vietējam tirgum

Krievija izveido jaunu zāļu klasifikāciju vietējam tirgum

Krievijas Veselības ministrija izstrādājusi jaunu zāļu klasifikāciju vietējam zāļu tirgum. Plānots, ka jaunā klasifikācija sadalīs zāles četrās kategorijās, no kurām nozīmīgākā būs vitāli svarīgās zāles, kuru cenas regulē valsts.

Saskaņā ar ministrijas pārstāvju teikto, valdība, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, veikusi būtiskas izmaiņas vitāli svarīgo zāļu sarakstā, iekļaujot tajā dažas jaunas zāles reto un dzīvību apdraudošo slimību ārstēšanai ar mērķi padarīt tās pieejamākas vietējiem iedzīvotājiem.

Nākamajā gadā valdība plāno turpināt finansēt esošo “Septiņu slimību” valsts programmu, kas ietver dažu dārgu medikamentu apmaksu pacientiem ar retām slimībām.

Tajā pat laikā valdība neizslēdz iespēju līdz 2015. gadam martam paplašināt vitāli svarīgo zāļu sarakstu, tiklīdz nostabilizēsies Krievijas ekonomiskā situācija.

Kā daļu no jaunās zāļu klasifikācijas valdība arī apstiprinājusi minimālo zāļu sarakstu ar medikamentiem, kam obligāti jābūt pieejamiem katrā Krievijas aptiekā. Saskaņā ar Krievijas Farmācijas ģildes teikto, tam vajadzētu nodrošināt lētu zāļu pieejamību vietējās aptiekās.

 

Sagatavoja Elīna Badune

 

Ziņu avots: ThePharmaLetter.com

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.