Sākums » Ārzemēs » Laikraksts: Igaunijas mazajās aptiekās cenas ir zemākas nekā aptieku tīklos
Laikraksts: Igaunijas mazajās aptiekās cenas ir zemākas nekā aptieku tīklos

Laikraksts: Igaunijas mazajās aptiekās cenas ir zemākas nekā aptieku tīklos

Atšķirībā no vispārpieņemtā uzskata, ka lielajiem aptieku tīkliem savā starpā ir jākonkurē, tādējādi samazinot cenas tirgū, Igaunijas laikraksta “Ohtuleht” veiktais pētījums liecina, ka mazajās aptiekās bezrecepšu medikamentu cenas ir zemākas nekā aptieku tīklos.

“Ohtuleht” salīdzināja 422 bezrecepšu medikamentu cenu 332 Igaunijas aptiekās un secināja, ka aptieku tīklos, neskatoties uz apgalvojumu, ka tiem ir jāpiedāvā patērētājiem izdevīgāka cena, tā ir vienāda ar cenu mazajās aptiekās vai augstāka.

Trīs aptieku dibinātājs un īpašnieks Andre Vetka laikrakstam paudis, ka mazās aptiekas var izmantot visas tirgus sniegtās iespējas, piemēram, medikamentus iepirkt vairumtirdzniecības bāzēs, kas piedāvā viszemāko cenu. Viņš piebildis, ka aptieku tīkliem bieži ir izdevīgāka aptiekas atrašanās vieta, tādēļ mazajām aptiekām ir vairāk jādara, lai saglabātu konkurētspēju, tostarp jāsamazina cenas.

Uzņēmējam Margusam Linnamē piederošā aptieku tīkla “Terve Pere Apteek”, kas strādā ar “Apotheka” zīmolu, valdes locekle Kadri Ulla zemākas cenas mazajās aptiekās skaidroja ar atšķirīgām iepirkuma cenām, savukārt “BENU Apteek Eesti” mazumtirdzniecības direktore Kaidi Kelta pauda pārliecību, ka dažas aptiekas izmanto atlaižu stratēģiju pārdošanā, preces pārdodot ar mazāku uzcenojumu, ko kompensē lielāks pārdošanas apmērs.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.