Sākums » Jaunākie raksti » Latvijā būs pieejama jauna hipertrofiskās kardiomiopātijas ārstēšanas metode

Latvijā būs pieejama jauna hipertrofiskās kardiomiopātijas ārstēšanas metode

Latvijā būs pieejama jauna hipertrofiskās kardiomiopātijas ārstēšanas metode, informē Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) pārstāvji.

PSKUS Sirds ķirurģijas centrā pagājušās nedēļas nogalē norisinājusies hipertrofiskās kardiomiopātijas pacientu ārstēšanai veltīta starptautiska konference “HOCM Rīga 2024”. Pasākuma mērķis bija apgūt ķirurģiskās ārstniecības metodi un stiprināt sadarbību ar Rietumeiropas sirds ķirurgiem, vienlaikus palīdzot četriem Latvijas pacientiem ar retu sirds slimību.

PSKUS pārstāvji norāda, ka Latvijā jau 20 gadus ir pieejama hipertrofiskās kardiomiopātijas vienkāršāko gadījumu ķirurģiskā ārstēšana, taču tagad būs pieejama pati modernākā šīs slimības ārstēšana vissarežģītākajos anatomiskajos gadījumos.

Hipertrofiskā kardiomiopātija ir visbiežāk sastopamā ģenētiskā sirds slimība, kuru diagnosticē aptuveni vienam no 500 pieaugušajiem. Tā ir sirds kreisā kambara masas palielināšanās, ko neizraisa primāra arteriālā hipertensija vai aortālā vārstuļa stenoze. Hipertrofiskās kardiomiopātijas gaita un klīniskās izpausmes ir ļoti dažādas, proti, no “klusas” norises visas dzīves garumā līdz pēkšņai kardiālai nāvei vai smagai progresējošai sirds mazspējai ar izteiktiem klīniskajiem simptomiem.

Pacientiem ar hipertrofisko kardiomiopātiju raksturīgas sūdzības par elpas trūkumu fiziskas slodzes vai miera stāvoklī, sāpēm krūtīs, sirdsklauvēm, kā arī sinkopes epizodēm. Ja medikamentozā terapija pacientam nepalīdz, tiek rekomendēta ķirurģiska operācija – kambaru starpsienas miektomija -, kas ir visefektīvākā šīs slimības ķirurģiskās ārstēšanas metode ar zemu mirstības un komplikāciju risku.

Konference tika organizēta sadarbībā ar Barselonas Universitātes slimnīcu jau otro reizi, un tās laikā notika paraugoperācijas, kur savā pieredzē dalījās sirds ķirurgi, kas specializējušies hipertrofiskās kardiomiopātijas ķirurģiskajā ārstēšanā.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*