Sākums » Farmācija » Latvija nosūtījusi uz Tunisiju 50 400 “AstraZeneca” vakcīnas devas

Latvija nosūtījusi uz Tunisiju 50 400 “AstraZeneca” vakcīnas devas

Trešdien uz Tunisiju nosūtītas Latvijas ziedotās 50 400 “AstraZeneca” vakcīnas “Vaxzevria” devas. Šis ir pirmais valsts rīcībā esošu vakcīnu ziedojums.

Tunisija piedzīvo strauju saslimstības un hospitalizāciju pieaugumu, tās vakcinācijas aptvere ir kritiski zema – tās rādītājs nepārsniedz 8,2% valsts iedzīvotāju. Ar Eiropas civilās aizsardzības mehānisma (EUCPM) starpniecību Tunisija ir iesniegusi Eiropas Savienībai (ES) lūgumu pēc palīdzības. Latvijas ziedotās “AstraZeneca” vakcīnas ir īpaši nepieciešamas Tunisijas iedzīvotāju balstvakcīnu nodrošināšanai.

“Latvijas ziedojums ir starptautiskās solidaritātes žests – ar Covid-19 radītajiem apdraudējumiem saskaras visa pasaule, un katrs ziedojums dod iespēju cilvēkiem saņemt vakcīnas, pasargājot sevi un apkārtējos. Mūsu stratēģija ir uzmanīga sekošana līdzi krājumu derīguma termiņiem, savlaicīgi rosinot valdību pieņemt lēmumus par vakcīnu ziedošanu,” pauda NVD vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Savukārt Ārlietu ministrija norāda, ka vakcīnu saņēmēji tiek izraudzīti atbilstoši pieejamajām vakcīnām un Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Līdzās Tunisijai Latvija sniegs palīdzību arī Moldovai, Albānijai un Kenijai. Vienlaikus turpinās darbs, lai vakcīnu ziedojumi sasniegtu arī Ukrainu un Gruziju.

Jau ziņots, ka 6.jūlijā valdībā nolemts ziedot 165 600 “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19 devas Gruzijai, Moldovai, Melnkalnei, Kenijai un Albānijai

Avots: LETA, NVD

29.07.2021

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.