Sākums » Farmācija » Latvijā reģistrēti 3365 speciālisti ar farmaceitisko izglītību
Latvijā reģistrēti 3365 speciālisti ar farmaceitisko izglītību

Latvijā reģistrēti 3365 speciālisti ar farmaceitisko izglītību

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) ziņo, ka šā gada aprīlī LFB Farmaceitu un farmaceita asistentu reģistrā kopumā reģistrēti 3365 speciālisti ar farmaceitisko izglītību. Šobrīd reģistrā ir 1846 farmaceiti (no tiem reģistrācija uz laiku apturēta 175) un 1519 farmaceita asistenti (to vidū reģistrācija uz laiku apturēta 126).

 Reģistrācija anulēta 50 speciālistiem – 29 farmaceitiem un 21 farmaceita asistentam.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 454 “Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistrēšanas kārtība” nosaka, ka LFB jāreģistrējas farmaceitiem un farmaceita asistentiem, kuri strādā aptiekā  vai aptiekas filiālē. Tie farmaceiti un farmaceita asistenti, kuri nestrādā aptiekā vai aptiekas filiālē, ir tiesīgi brīvprātīgi sniegt ziņas par sevi LFB iekļaušanai šajā reģistrā.

 

Elīna Badune

 

 

5 komentāri

 1. Bet aptieku tiešām ir par daudz. Mēs visu laiku vaimanājām, ka aptiekas saaugušas kā sēnes pēc lietus un tur patiesībā nav kam strādāt, jo ķēdes meklējas pēc naivajiem, kas rukās par grašiem. Tad varbūt tiešām ir vērts pastiprināt prasības, lai tās aptiekas ir spiestas vērties ciet un farmaceits kļūs vērtīgāks pilsonis savā darbavietā.

 2. 1846 -175(kam reģistrācija apturēta)=1671

  50% no esošajiem jau ir pensijas vecumā, vai gatavojas jau iet pensijā!

  Aina ir ļoti satraucoša!

 3. Nu re,te ir arī atbilde,ka jaunie noteikumi nav izpildāmi,ja daļa aptieku netiks aizklapētas!Bet asistenti kļūs par bezdarbniekiem! Kurš no tā visa iegūs?
  Un tad brīnās,ka Latvijas iedzīvotāji joprojām aizbrauc no LV!
  Ak,Dievs,nu kā šī valsts var būt tik stulba?

  • Valsts nevar būt stulba! Stulbi ir tie kas atrodas pie stūres!

   Lai brauktu ar auto ir jāiziet pārbaude pie psihiatra un narkologa, turklāt jāmācās un jākārto eksāmens. Lai vadītu valsti, nav vajadzīga pat augstākā izglītība! 🙂

 4. 1846 farmaceiti uz ~ 810 aptiekām… Vai jaunā likuma prasības ar šo ciparu var nodrošināt, ja aptiekai jāstrādā arī sestdienās un svētdienās?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*