Sākums » Ārzemēs » Latvijas farmaceiti piedalās Lietuvas Farmācijas savienības 34. kongresā
Latvijas farmaceiti piedalās Lietuvas Farmācijas savienības 34. kongresā

Latvijas farmaceiti piedalās Lietuvas Farmācijas savienības 34. kongresā

Viļņas Universitātes Teātra zālē šā gada 19. oktobrī notika Lietuvas Farmācijas savienības (Lietuvos Farmacijos Sajunga, LFS) 34. kongress. Šis kongress bija veltīts pirmās Lietuvas Farmācijas biedrības dibināšanas (1819.gadā) 200. gadadienai. Kongresa tēma – “Farmaceitu sabiedrisko organizāciju loma veselības sistēmā: šodien un nākotnē”.

No Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) kolēģus un draugus Lietuvā sveica un  pasākumā piedalījās LFB prezidente Dace Ķikute un LFS Goda biedrs Aigars Eniņš.

Kongresa ievadā dalībnieki varēja noklausīties Starptautiskās farmaceitu federācijas (FIP) prezidenta Dominika Džordana (Dominique Jordan) ierakstītu uzrunu, kurā bija uzsvērta nepieciešamība farmaceitiem sadarboties, lai attīstītu savu profesiju atbilstoši šodienas prasībām.

Kongresa 1.daļā klausījāmies Lietuvas farmaceitu un mācībspēku interesantās un atraktīvās uzstāšanās par farmaceitiskās  aprūpes lomu sabiedrības veselībā, pētījumu nozīmi farmakoterapijas attīstībā,  klīniskā farmaceita darbības perspektīvu, savukārt pasākuma 2.daļa bija veltīta vēsturiskam atskatam.

Pārskatu par Lietuvas farmācijas sabiedrisko organizāciju attīstību 200 gadu garumā sniedza LFS prezidents, profesors Eduards Tarasevičs (Eduardas Tarasevičius). Aktīvākie LFS biedri saņēma īpaši šim pasākumam izgatavotu piemiņas medaļu. Par Lietuvas un Latvijas  farmaceitu sadarbības veicināšanu medaļu pasniedza arī Dacei Ķikutei un Aigaram Eniņam.

Kongresa noslēgumā tika pieņemti LFS Statūtu grozījumi, kā arī notika LFS prezidenta un valdes vēlēšanas. Par LFS prezidentu visi kongresa delegāti vienbalsīgi atkal ievēlēja profesoru Eduardu Taraseviču. Apsveicam profesoru E. Taraseviču!

Paldies Lietuvas farmaceitiem par sirsnīgo un silto uzņemšanu, īpaši farmaceitei Laimai Ladauskienei, kura uzņēmās tulka un gida lomu.

 

Dace Ķikute,  Aigars Eniņš

Foto – no A. Eniņa privātā arhīva. 

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.