Sākums » Interesanti » LFB arī turpmāk rīkos sociālās kampaņas iedzīvotāju informēšanai par zālēm

LFB arī turpmāk rīkos sociālās kampaņas iedzīvotāju informēšanai par zālēm

Uz iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu vērstas kampaņas ir ļoti nepieciešamas, 11.februārī vienbalsīgi lēma Latvijas Farmaceitu biedrībā (LFB) sanākušie aptieku pārstāvji, kas apsprieda sociālās kampaņas “Dubults neārstē” rezultātus. Diskusijā piedalījās LFB prezidente Kitija Blumfelde, prezidentes asistente Renāte Šukele, “BENU aptiekas-5” vadītāja Ilze Priedniece, “A Aptiekas” pārstāve Nora Krauja, “Mana aptieka” pārstāve Evita Cirmane, Ilmārs Pajuste un Zita Jēkabsone no aptieku tīkla “Latvijas aptiekas”, kā arī portāla www.farmacija-mic.lv un žurnāla “Materia Medica” pārstāves.

Sociālā kampaņa “Dubults neārstē” ar saukli “Pirms lieto vairākas zāles, aprunājies ar farmaceitu!” Latvijas aptiekās notika pagājušā gada novembrī un tajā iesaistījās ne tikai visi mūsu valsts aptieku tīkli, bet arī neatkarīgo aptieku apvienības un vairākas individuālās aptiekas, kas nav apvienībās (Āgenskalna aptieka, Saules aptieka, Apes aptieka, Gaujienas aptieka, SIA “INTA” aptieka, Ādažu aptieka, SIA “Zāles” Cēsu centra aptieka, SIA “Inuleks” Galma aptieka, SIA “Dzars” Ozolnieku aptieka, Gostiņu aptieka) – kopumā ap 97% visu Latvijas aptieku. Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka uz iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu vērstas kampaņas ir nepieciešamas un šo kampaņu farmaceiti aptiekās uztvēruši saprotoši. Lai gan atšķirībā no 2012.gada šogad notikusī kampaņa neguva tik plašu rezonansi, daļēji Zolitūdes skumjo notikumu dēļ, tā tomēr izskanēja gan radio, gan televīzijās, gan arī presē. Iedzīvotāji bijuši atsaucīgi un labprāt iepazinās ar aptiekās pieejamiem informatīvajiem materiāliem. Aptieku farmaceiti domā, ka kādas nozīmīgas atziņas par zāļu lietošanu iedzīvotājiem noteikti paliks atmiņā.

Aptieku pārstāvji norādīja, ka farmaceitiem aptiekā būtiski izprast un formulēt kampaņas galveno mērķi un uzdevumu, savukārt iedzīvotājiem svarīgi formulēt viegli uztveramu un saprotamu saukli. Ļoti būtiska arī ir savlaicīga komunikācija par kampaņas mērķiem tieši aptieku darbinieku vidē, lai farmaceiti varētu sagatavoties veiksmīgai tās īstenošanai. Svarīgi arī, lai informatīvie materiāli būtu savlaicīgi pieejami visiem kampaņas dalībniekiem.

Diskusijas dalībnieki atzina, ka arī turpmāk noteikti jāorganizē šādas sociālās kampaņas un nolēma tuvākajā laikā lemt par šajā gadā aktuālu kampaņas tēmu. LFB ir atvērta kolēģu ierosinājumiem šajā jomā.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*