Sākums » Jaunākie raksti » LFB skaidro izmaiņas zāļu kompensācijas apmērā bērniem

LFB skaidro izmaiņas zāļu kompensācijas apmērā bērniem

Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) aicina speciālistus un sabiedrību pievērst uzmanību, ka presē izskanējusī informācija par izmaiņām kompensācijas apmērā bērniem ir neprecīza. Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) mājaslapā norādīto informāciju speciālistiem pastāv dažādi ierobežojumi 100% apmēra kompensācijas piešķiršanai bērniem gan pēc diagnozes, gan pēc vecuma.

2013.gada 17.decembrī ir veikti grozījumi MK noteikumos Nr.899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”, nosakot, ka no 2014.gada 1.janvāra bērniem līdz 18 gadu vecumam, kuriem pienākas zāļu vai medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācija no zāļu iegādes kompensācijas sistēmas budžeta līdzekļiem, iegādes izdevumi tiek segti pilnā apmērā (100%), izņemot šādus gadījumus:

1. pacientam ir izrakstītas kompensējamo zāļu A sarakstā iekļautās nereferences zāles vai medicīniskās ierīces. Šādā gadījumā pacients sedz starpību starp attiecīgās grupas nereferences un references zāļu vai medicīnisko ierīču aptiekas cenu (ieskaitot pievienotās vērtības nodokli). Tiem pacientiem, kam medikaments pirmo reizi parakstīts 2012. gadā, nereferences zāles jāpērk par pilnu cenu, pilnībā maksājot no savas kabatas;

2. pacientam ir izrakstītas M sarakstā iekļautās zāles, kuru iegādes izdevumi joprojām tiek segti 50% apmērā;

3. atsevišķām diagnozēm pastāv ar vecumu saistīti kompensācijas ierobežojumi, šādos gadījumos zāļu kompensācija 100% apmērā tiek nodrošināta tikai šai precizētajai vecuma grupai. Piemēram, ja ir noteikts ierobežojums „bērniem līdz 3 gadu vecumam”, tad arī turpmāk attiecīgās zāles tiks kompensētas 100% apmērā tikai bērniem līdz 3 gadu vecumam.

Ierobežojums bērniem līdz 3 gadu vecumam attiecas uz šādām diagnozēm:

ierobezojumi-berniem

 

Citi Kompensējamo zāļu sarakstā noteiktie ierobežojumi pie atsevišķiem medikamentiem paliek spēkā.

Precīza informācija par zāļu iegādes kompensācijas sistēmu un pieņemtajiem lēmumiem atrodama Nacionālā veselības dienesta mājaslapā, sadaļā“Kompensējamie medikamenti”.

Informācija par aktuālajiem zāļu vispārīgo nosaukumu sarakstiem atrodama sadaļā “Zāļu vispārīgie nosaukumi un medicīnas ierīces diagnožu grupām”.

Aktuālais kompensējamo zāļu (medikamentu) saraksts atrodams sadaļā “Kompensējamo zāļu saraksts”.

Pieņemto lēmumu pilnu tekstu var meklēt sadaļā “Normatīvo aktu sistēma”.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.