Sākums » Farmācija » LFB valde spriež par attālināto mācību iespējām
LFB valde spriež par attālināto mācību iespējām

LFB valde spriež par attālināto mācību iespējām

15. oktobrī attālinātā režīmā notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē klātesošie sprieda par farmaceitu stāvokli un drošības apsvērumiem Covid-19 ēnā, par to, kā attālināti organizēt mācības, lekcijas apvienojot ar grupu darbu, kā arī par LFB Gada konferenci, kas plānota 6. novembrī.

Kā sēdē uzsvēra LFB prezidente Dace Ķikute, jādomā, kā speciālistiem attālināti padarīt pieejamākas moduļu mācības. Kā skaidroja D. Ķikute, tālākizglītības prasības netiks atceltas, tāpēc ir jāatrod jauni veidi, kā turpināt izgītošanos. Viņa arī uzsvēra, ka LFB nav represīva institūcija un ir draudzīgi noskaņota pret nozares darbiniekiem, taču tā iestājas par godīguma un vienlīdzības principiem – ja vieni godprātīgi piedalās mācību procesā un var savākt tālākizglītībai nepieciešamos punktus, tad arī citi to spēj. Viņa norādīja, ka vēl aizvien esot speciālisti, kas izvairās no šiem pienākumiem, kā arī līdz pēdējam brīdim nesniedz atskaites par apgūto. Viņa aicināja farmaceitus būt apzinīgiem šajā jomā.

LFB valdes locekle Vizma Vīksna piebilda, ka arī šajā Covid-19 laikā ir vajadzīgas praktiskās mācības, kur risināt situācijas aptiekās, jo tikai testi ar jautājumiem ir pārāk vienkāršs mācību līmenis. Valde apsvēra iespējas, kā šādas apmācības šajos apstākļos varētu organizēt, un vai grupu darbs, piemēram, Zoom vai līdzīgās platformās varētu būt kvalitatīvs. Tam būtu nepieciešams arī izdveidot īsu un kompaktu instrukciju, kā rīkoties. Kā sēdē apstiprināja LFB uzņēmuma “Medikamentu informācijas centrs” (MIC) direktors Uģis Desmitnieks, MIC tālākziglītības platforma farmaceitiem var piedāvāt ļoti plašas iespējas gan lektoriem, gan apmācāmajiem.

LFB prezidente informēja, ka 6. novembrī plānotā LFB Gada konference notiks attālināti, klātienē vien piedaloties LFB valdei, Gada farmaceita goda nosaukuma laureātiem un, iespējams, vēl kādai biedrības struktūrvienībai. Konferencē plānotas trīs lekcijas, tai skaitā – par krīzes komunikāciju, kas šobrīd ir aktuāls jautājums. Arī Gada konference tiks organizēta, izmantojot MIC tālākizglītības platformu.

Valde uzņēma biedrībā divus jaunus biedrus un, balstoties uz pašu biedru iesniegumiem, divus izslēdza no LFB pensionēšanās dēļ.

Nākamā valdes sēde plānota 26. novembrī.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Situāciju analīze “darba grupās” aizmirstas tikpat ātri kā godprātīgi aizpildītie testi. Lielāka vērtība ir labām lekcijām . Tās pēc kāda laika zināšanu atsvaidzināšanai var noklausīties atkārtoti . Ļoti apsveicama iecere par attālinātajām moduļa apmācībām . Par to īpaši priecīgas būtu no Rīgas tālu dzīvojošas farmaceites vecumā 50+/ 60+ un jaunās māmiņas .

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.