Sākums » Farmācija » LFB valdes sēdē gatavo jautājumus izskatīšanai Farmācijas departamenta organizētajās videokonferencēs
LFB valdes sēdē gatavo jautājumus izskatīšanai Farmācijas departamenta organizētajās videokonferencēs

LFB valdes sēdē gatavo jautājumus izskatīšanai Farmācijas departamenta organizētajās videokonferencēs

2. jūlijā notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē valde diskutēja par farmaceitiem sasāpējušiem jautājumiem. Viena no šobrīd aktuālām tēmām, kas skar farmaceitus aptiekās, ir references medikamentu bieža mainīšanās un vienlaikus vairāku references medikamentu esamība Kompensējamo zāļu sarakstā, kā rezultātā veidojas arvien lielāki šo neizpirkto references zāļu uzkrājumi aptiekās. Lieltirgotavas šos medikamentus nepieņem atpakaļ, it īpaši – ja šo zāļu iepakojumi ir atvērti un daļa iepakojumā esošo zāļu pārdota. Tāpat karstas diskusijas bija par Veselības inspekcijas pārbaudēm aptiekās saistībā ar zāļu nepatentēto nosaukumu rakstīšanu receptēs un attiecīgu medikamentu izsniegšanu; tiek pārbaudītas receptes un meklētas kļūdas, taču daudzi farmaceiti norāda, ka kļūdas zāļu izsniegšanā bieži notiek tāpēc, ka ārsts kļūdaini izrakstījis recepti. Valde apkopoja aktuālos jautājumus, taču ar iepriekš minētajām problēmām LFB jau ir vērsusies pie Veselības ministrijas Farmācijas departamenta (FD) gan rakstiski, gan mutiski. Kā uzsvēra LFB prezidente Dace Ķikute, tieši biedrība virzījusi vairākas sasāpējušas tēmas, rakstiski formulējusi problēmas un jautājumus, kas tiek ņemti vērā un tiek iztirzāti Farmācijas departamenta organizētajās regulārājās videokonferencēs ar farmaceitiem un citiem nozares pārstāvjiem. LFB cenšas sniegt operatīvo informāciju par visiem tieši farmaceita darbam svarīgajiem risinātajiem jautājumiem gan savā interneta vietnē www.farmaceitubiedriba.lv, gan e-pastos farmaceitiem, gan žurnālā “Materia Medica”, gan LFB Facebook kontā ‘’Latvijas Farmaceitu biedrība’’. Visu vasaru LFB piedalīses Veselības ministrijas virzītajās iniciatīvās – arī par aptieku izvietojuma kritērijiem, kas uzsākta jau šī gada sākumā.

Valde uzklausīja informāciju par LFB klātienes konferenču atsākšanos un norisi. To pie pašreizējām valdības norādēm ir iespējams organizēt, farmaceiti ir aktīvi un ieinteresēti.

3. oktobrī Rīgā tomēr nolemts rīkot “Balt Pharm Forum 2020”, kas notiks viesnīcā “Bellevue”. Viena no Baltijas farmaceitu forumā apskatāmajām tēmām varētu būt “Farmaceits COVID apstākļos”. Skaidrs, ka būs jārēķinās ar grūti prognozējamo epidemioloģisko situāciju, tāpēc jau tagad zināms, ka pasākums, ja notiks, būs ar ierobežotu dalībnieku skaitu. Būtu padziļināti jādiskutē par daudzajām izmaiņām, kas notikušas šogad visās trijās Baltijas valstīs, un tieši ietekmē farmaceita darbu aptiekā.

LFB šogad piedalīsies arī sarunu festivālā LAMPA, kas 5. septembrī notiks tiešsaistes formātā. Biedrība izveidojusi farmaceitu komandu, kas atraktīvā un, pēc LFB domām, cilvēkiem viegli saprotamā diskusijā Latvijas iedzīvotājiem stāstīs par farmaceita darbu.

Valde uzņēma biedrībā divus jaunus biedrus un par nākamās valdes sēdes datumu noteica 11. septembri.

Valde aicina farmaceitus rakstiski iesūtīt savus novērojumus, secinājumus, problēmas un iespējamos risinājumus par visām farmaceita darbu un farmaceitiskās aprūpes kvalitāti ietekmējošām situācijām.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.