Sākums » Farmācija » LFB valdes sēdē lemj par aktuālo farmācijas nozarē un LFB darbībā
LFB valdes sēdē lemj par aktuālo farmācijas nozarē un LFB darbībā

LFB valdes sēdē lemj par aktuālo farmācijas nozarē un LFB darbībā

27. maijā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē tika apspriesti notikumi farmācijas nozarē, kuros pieņemtie lēmumi ietekmēs farmaceita darbu aptiekā.

Joprojām Veselības ministrija turpina saskaņot vidēja termiņa politikas plānošanas dokumentu „Sabiedrības veselības pamatnostādnes 2021.-2027.gadam”. Notikusi kārtējā starpministriju saskaņošanas sanāksme, kurā netika sniegts konkrēts termiņš, kad beidzot dokuments tiks apstiprināts valdībā. 2020.gadā sagatavotās nostādnes attiecībā uz farmaceitiskās aprūpes pieejamības paplašināšanu, farmaceita ciešāku integrēšanu veselības aprūpes starpdisciplinārā komandā, kā arī aptiekas pakalpojumu attīstīšanu nav mainījušās.

Pēc zināma klusuma perioda sabiedrībā atkal uzvirmojušas diskusijas par aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriju izmaiņu, par kuru tālāku virzību veselības ministrija negaidīti paziņoja pašās aprīļa beigās.  LFB vienmēr ir aizstāvējusi 500 m attāluma starp aptiekām nepieciešamību, tāpat ar LFB tika saskaņots demogrāfiskais kritērijs par vienas aptiekas atvēršanu apdzīvotā vietā, kur iedzīvotāju skaits ir 2500 vai mazāks. Diemžēl – nav skaidrs un Veselības ministrija nav sniegusi informāciju par noteikumu projekta tālāku virzību. LFB ir svarīgi, lai farmaceiti visās aptiekās spētu kvalitatīvi sniegt farmaceitisko aprūpi, konsultētu un pildītu visus uzdevumus, ko paredz farmācijas nozares regulējums. Diemžēl pašreiz ir virkne nosacījumu  –  spēcīgas vertikālās integrācijas diktētā nevienlīdzīgā konkurence, tehniski pārspīlēti sarežģītā kompensējamo zāļu izsniegšana, valdības noteiktais apmeklētāju skaits aptiekā, kas rada pārmērīgu un pat kritisku  spriedzi  farmaceita ikdienas darbā, norāda LFB vadība.

LFB valde apstiprināja LFB 13.kongresa rīkošanas nolikumu. Kongress tiks sasaukts un notiks attālināti šī gada 6.novembrī, tas tiks organizēts kā pārstāvju sapulce. LFB biedri savlaicīgi saņems visu nepieciešamo informāciju, lai varētu izvirzīt delegātus un kandidātus LFB amatpersonu ievēlēšanai.

Valde sēdē nobalsoja par to, ka divus mēnešus pirms kongresa tā neizskatīs iestāšanās iesniegumus no potenciāliem LFB biedriem, un līdz ar to šajā laikā neuzņems biedrībā jaunus biedrus.

Kongresā tiks pasniegti arī LFB  apbalvojumi – Paracelza balva un Vijas Eniņas balva, kā arī tiks godināti konkursa „Gada farmaceits” laureāti. LFB atgādina, ka  pieteikt savus kolēģus konkursam ‘’Ģada farmaceits’’ iespējams līdz 22.jūnijam.apdomājot, kuri no viņiem tieši pēdējā gada laikā ir paveikuši ko īpašu.

LFB prezidente Dace Ķikute sēdē informēja arī par biedrībā saņemtajām farmaceitu  vēstulēm, kurās izteikta neapmierinātība ar atsevišķu tīklu aptieku tirdzniecības menedžeru prasībām, darba metodēm un komunikācijas veidu ar aptiekās strādājošiem farmaceitiem.  LFB ieskatā – komunikācijai jābūt koleģiālai, prasībām – samērojamām ar farmaceita uzdevumiem pacienta informēšanā, ko nosaka ministru kabineta noteikumi. Tāpat aptieku licenču turētāji un aptieku vadītāji aicināti aktīvāk un atklātāk veidot dialogu, kā rast samērību farmaceitiskās aprūpes un komerciāla rakstura prasību izpildē.

Nākamā valdes sēde plānota 17. jūnijā.

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.