Sākums » Ārzemēs » Lielbritānijā legalizēta medicīniskā marihuāna
Lielbritānijā legalizēta medicīniskā marihuāna

Lielbritānijā legalizēta medicīniskā marihuāna

Lielbritānijā, sākot ar 2018. gada 1. novembri, Anglijā, Skotijā un Velsā atļauta marihuānas iegāde un lietošana medicīniskiem mērķiem.

Marihuānu iespējams iegādāties ar receptēm, un ārsti šādas receptes var izrakstīt vienīgi stingri noteiktos gadījumos, kad citas zāles nav efektīvas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Tiks piedāvāti bezmaksas kursi, lai paskaidrotu ārstiem, kādos gadījumos pieļaujama medicīniskās marihuānas izrakstīšana. Karaliskā mediķu kolēģija neiesaka izrakstīt uz marihuānas bāzes tapušos preparātus kā pretsāpju līdzekli.

Divās citās valstīs – Kanādā un Urugvajā – jau atļauta marihuānas lietošana kā medicīniskiem, tā rekreācijas mērķiem. Medicīniskā marihuāna ir legāla teju 30 ASV štatos, bet desmit štatos atļauta marihuānas lietošana rekreācijas mērķiem. Arī Lietuvas parlaments 11. oktobrī  nobalsoja par marihuānu saturošu medikamentu legalizāciju.

Atbilstoši ANO datiem Lielbritānija ir pasaulē lielākā marihuānas ražotāja medicīniskiem un zinātniskiem mērķiem.

Kembridžā bāzētā uzņēmuma “Pharmaceuticals Plc” siltumnīcās, kuru kopējā platība pielīdzināma futbola laukumam, ik gadu izaudzē aptuveni 20 tonnas marihuānas, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.