Sākums » Ārzemēs » Lielbritānijas Karaliskā farmaceitu biedrība svin 180 gadu jubileju
Lielbritānijas Karaliskā farmaceitu biedrība svin 180 gadu jubileju

Lielbritānijas Karaliskā farmaceitu biedrība svin 180 gadu jubileju

2021. gadā viena no pasaules lielākajām un pazīstamākajām farmaceitu biedrībām – Lielbritānijas Karaliskā farmaceitu biedrība (Royal Pharmaceutical Society, RPS) – atzīmē savu 180 gadu jubileju.

RPS tika dibināta kādas farmaceitu tikšanās laikā, kas notika “Crown and Anchor” tavernā (attēlā) Strandā, Londonā, 1841. gada 15. aprīlī. Biedrība savu gadadienu šogad plāno atzīmēt, izceļot farmācijas bagātīgo mantojumu ar sava muzeja starpniecību un popularizējot farmaceitu darbu mūsdienu pasaulē.

Virtuālās svinības biedrība atklāj šomēnes, ar lepnumu iepazīstinot pasauli ar farmācijas un pašas biedrības vēsturi, stāstot agrīno aptieku stāstus par laika posmu līdz biedrības dibināšanai un arī pēc tam. RPS muzejs sākotnēji tika izveidots 1842. gadā, lai izglītotu farmācijas studentus, taču šodien tā kolekcijas aptver visus Lielbritānijas farmācijas vēstures aspektus no 1400. gadiem līdz mūsdienām.

Izmantojot šo fantastisko resursu, RPS izliek apskatei aptieku vēsturi, atklās dažus no saviem svarīgākajiem un vērtīgākajiem vēsturiskajiem priekšmetiem, izmantojot jaunu tiešsaistes katalogu, vedīs 180 sekunžu ilgā ceļojumā pa muzeja iecienītākajām izstādēm un atzīmēs farmācijas vāsturē nozīmīgākās sievietes.

Jubilejas gada ietvaros plānots arī piešķirt apbalvojumus, lai novērtētu biedrības biedru izcilo darbu farmaceitu interešu aizstāvībā, kā arī iepazīstināt ar RPS darbības plānu 2021.-2026. gadam.

RPS prezidente Sandra Gidlija (Sandra Gidley) saka: “Esmu ļoti lepna, ka, atzīmējot mūsu 180. gadadienu, es vadu Lielbritānijas Karalisko farmaceitu biedrību. Farmaceits ir dinamiska, daudzveidīga profesija, kas ikdienā sniedz unikālu ieguldījumu pacientu veselības aprūpē. Esmu optimistiski noskaņota par nākotni.”

Izpilddirektors Pols Benets (Paul Bennett) pauž: “Es priecājos, ka padarām mūsu apbrīnojamo muzeja kolekciju pieejamāku, izmantojot jaunas izstādes un tiešsaistes kolekciju. Līdztekus savas vēstures svinēšanai šajā profesijā ar jaunu piecu gadu stratēģiju mēs raudzīsimies arī uz savu nākotni kā moderna, atvērta organizācija. Farmaceita profesija pavisam pamatoti ir pacientu veselības aprūpes priekšgalā, un mēs nodrošināsim, ka mūsu biedri ir nākotnes attīstības epicentrā.”

Ar RPS muzeja virtuālo izstādi var iepazīties šeit: https://www.rpharms.com/about-us/museum/online-exhibitions

 

Sagatavoja Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.