Sākums » Ārzemēs » Lielbritānijas valdība lūdz regulatoru izvērtēt “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnu
Lielbritānijas valdība lūdz regulatoru izvērtēt “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnu

Lielbritānijas valdība lūdz regulatoru izvērtēt “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnu

Lielbritānijas valdība paziņojusi, ka ir lūgusi medikamentu neatkarīgo regulatoru izvērtēt farmācijas firmas “AstraZeneca” un Oksfordas Universitātes kopīgi izstrādāto Covid-19 vakcīnu tās oficālās apstiprināšanas procesa ietvaros.

Triju Covid-19 vakcīnu izstrādātāji – “AstraZeneca” un Oksfordas Universitāte, “Pfizer” un “BioNTech”, un “Moderna” – pašlaik mēģina panākt apstiprinājumu savām vakcīnām, la tās varētu sākt lietot jau decembrī.

“AstraZeneca” ir pabeigusi vakcīnas klīnisko pētījumu 3.fāzi, kas ir pēdējā stadija pirms apstiprināšanas.

Saskaņā ar Lielbritānijas noteikumiem, valdībai jālūdz apstiprinājums arī neatkarīgajai Medikamentu un veselības aprūpes produktu regulācijas aģentūrai (MHRA).

“Mēs esam oficiāli lūguši regulatoru izvērtēt Oksfordas/”AstraZeneca” vakcīnu, lai saprastu datus un noteiktu, vai tie atbilst stingriem drošuma standartiem,” sacījis veselības ministrs Mets Henkoks.

Lielbritānija ir sev nodrošinājusi piekļuvi 100 miljoniem šīs vakcīnas dozu. Veselības ministrija paredz, ka līdz gada beigām būs gatavi četri miljoni šo dozu, bet līdz 2021.gada marta beigām – 40 miljoni.

“AstraZeneca” ceturtdien paziņoja, ka ir vajadzīgi tālāki pētījumi, bet šīs papildu pārbaudes neietekmēs apstiprināšanas procesu. “AstraZeneca” un Oksfordas Universitātes kopīgi izstrādātā Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi vidēji 70,4% efektīva. 90% efektivitāte sasniegta, ievadot pusi devas un vismaz mēnesi vēlāk veselu devu. ASV zinātnieki norādījuši, ka augstākā efektivitāte tika sasniegta, veicot testus cilvēkiem vecumā līdz 55 gadiem, un tas konstatēts nejauši klīnisko izmēģinājumu laikā.

“Tagad, kad mēs esam nonākuši pie labākas efektivitātes, mums tā jāapstiprina, tāpēc mums vajadzīgs veikt papildu pētījumu,” ziņu aģentūrai “Bloomberg” pavēstīja “AstraZeneca” vadītājs Paskāls Soriots.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.