Sākums » Ārzemēs » Lietuvā recepšu medikamentus varēs iegādāties internetā
Lietuvā recepšu medikamentus varēs iegādāties internetā

Lietuvā recepšu medikamentus varēs iegādāties internetā

Lietuvas Veselības ministrija plāno, ka no nākamā gada vidus recepšu medikamentus un kompensējamos medicīniskos palīglīdzekļus varēs iegādāties internetā, izmantojot e-veselības sistēmu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā norāda ministrija, ar šīs sistēmas starpniecību pacienti, neizejot no mājām, varēs iepazīties ar visu aptieku piedāvājumiem un cenām, konsultēties ar farmaceitiem, pasūtīt un apmaksāt izraudzītos medikamentus un kompensējamos medicīniskos palīglīdzekļus.

Šobrīd Lietuvā internetā var nopirkt tikai bezrecepšu medikamentus.

Veselības ministrs Aurēlijs Verīga skaidrojis, ka jaunā kārtība ne vien atvieglos medikamentu un medicīnisko palīglīdzekļu iegādi tiem cilvēkiem, kuriem ir nopietnas veselības problēmas vai kuri dzīvo tālu no aptiekām, bet arī ļaus pacientiem ietaupīt.

“Ir svarīgi parūpēties, lai pacientiem neatkarīgi no viņu veselības stāvokļa un dzīvesvietas būtu vienādas iespējas iegādāties vajadzīgos recepšu medikamentus un kompensējamos medicīniskos palīglīdzekļus, īpaši jau ņemot vērā, ka ir radītas iespējas zināmos gadījumos izrakstīt pacientam receptes neklātienē,” viņš norādījis, vienlaikus paužot cerību, ka jaunā kārtība sekmēs aptieku konkurenci un tas ļaus pacientiem ietaupīt.

Iecerēts, ka pacientiem, kas vēlēsies šādā ceļā iegādāties viņiem izrakstītos recepšu medikamentus un kompensējamos medicīniskos palīglīdzekļus, būs jāpieslēdzas savam profilam e-veselības portālā, kur jau pašlaik var atrast savus e-veselības vēstures ierakstus un izrakstītās elektroniskās receptes un redzēt, kādi medikamenti saskaņā ar tām pārdoti.

Kā norādījusi ministra vietniece Kristīna Garuoliene, tāda kārtība garantēs gan iespēju droši noteikt pacienta identitāti, gan viņa personas datu drošību, un vienlaikus veicinās godīgu konkurenci aptieku starpā.

Pēc viņas teiktā, kad recepšu medikamentu tirgošana internetā tika uzsākta Vācijā, to cenas kritās par 10-15%.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.