Sākums » Ārzemēs » Lietuvas Aptieku asociācija un aptieku tīkli apstrīd tiesā konkurences uzrauga noteikto sodu
Lietuvas Aptieku asociācija un aptieku tīkli apstrīd tiesā konkurences uzrauga noteikto sodu

Lietuvas Aptieku asociācija un aptieku tīkli apstrīd tiesā konkurences uzrauga noteikto sodu

Lietuvas Aptieku asociācija un seši tās biedri tiesā apstrīdējuši Konkurences padomes decembrī noteikto nepilnu 73 miljonu eiro sodu par vienošanos par kompensējamo medikamentu piecenojumu.

Vienu prasību iesniegušas “Limedika” un “Gintarine vaistine”, tikmēr otru prasību kopīgi iesniegušas “Euroapotheca” kontrolētā “Eurovaistine”, “EVD”, “EVRC” un “Siromed Pharma”, informēja Viļņas administratīvās apgabaltiesas preses pārstāvis Audris Kutrevičs.

Aptieku asociācija paziņoja, ka ir iesniegusi atsevišķu apelācijas sūdzību.

Kā ziņu aģentūrai BNS stāstīja Kutrevičs, firmas tiesai prasa anulēt Konkurences padomes 9.decembrī noteikto sodu vai vismaz samazināt tā apmēru.

“Ja tiesa nepiekrīt, ka Konkurences padomes lēmums ir acīmredzami nelikumīgs, viņi lūdz lietu nodot izskatīšanai Eiropas Savienības Tiesā sākotnējā sprieduma saņemšanai,” par prasības būtību teica tiesas pārstāvis.

“Eurovaistine” arī lūdz apstrīdēto konkurences uzrauga lēmumu apturēt līdz tiesas sprieduma spēkā stāšanās brīdim.

Jau vēstīts, ka 9. decembrī Lietuvas Aptieku asociācijai un astoņām farmācijas kompānijām noteikts 72,6 miljonu eiro sods par vienošanos par kompensējamo medikamentu piecenojumu. Konkurences uzraugs informēja, ka 27,5 miljonu eiro sods noteiks “Eurovaistine”, 16,7 miljoni eiro – “Gintarine Vaistine”, 9,2 miljoni eiro – “Tamro”, 7,7 miljoni eiro – “Benu”, 2,7 miljoni eiro – “EVD”, 1,27 miljoni eiro – “EVRC”, 7,4 miljoni eiro – “Limedika”, 11 200 eiro – “Siromed Pharma” un 7400 eiro – Lietuvas Aptieku asociācijai.

Sodi noteiktu par Lietuvas Konkurences likuma un Līguma par Eiropas Savienības darbību normu pārkāpumiem.

Ar asociācijas starpniecību uzņēmumi 2017. gadā vienojušies par piecenojumu kompensējamajiem medikamentiem un iesnieguši savus aprēķinus apstiprināšanai Veselības ministrijā, apgalvojot, ka tie balstīti uzņēmumu darbības izmaksās, secinājis konkurences regulators.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka konkurenti bija vienojušies par piecenojumu, kas ne tikai sedz izmaksas, bet arī nodrošina papildu peļņu.

“Eurovaistine”, “EVD”, “EVRC” un “Siromed Pharma” kontrolē Baltijas valstīs un Zviedrijā strādājošā aptieku tīkla un farmācijas vairumtirdzniecības kompānija “Euroapotheca”, kurai pieder arī tiešsaistes tirdzniecības kompānija “Azeta”.

“Limedika” kontrolē arī “Gintarine vaistine”, bet “Tamro” paspārnē ir arī “Benu”.

Lietuvas Konkurences likums noteic, ka sods jāsamaksā trīs mēnešu laikā, neņemot vērā pārsūdzības. Šajā gadījumā sods jāsamaksā līdz 9. martam.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*