Sākums » Ārzemēs » Lietuvas “Euroapotheca” apvieno savas aptiekas Zviedrijā ar “Oriola Kronans Apotek”
Lietuvas “Euroapotheca” apvieno savas aptiekas Zviedrijā ar “Oriola Kronans Apotek”

Lietuvas “Euroapotheca” apvieno savas aptiekas Zviedrijā ar “Oriola Kronans Apotek”

Lietuvas “Euroapotheca” kontrolētais Zviedrijas aptieku uzņēmums “Euroapotheca Holding SWE” ir pabeidzis 2022. gada 9. februārī izziņoto darījumu, kas ietver Zviedrijas aptieku uzņēmumu  “Euroapotheca Apoteksgruppen” un “Oriola Kronans Apotek” apvienošanos.

Apvienošanās tika pabeigta, saņemot beznosacījumu apvienošanās atļauju no Zviedrijas konkurences iestādes, teikts “Euroapotheca” īpašnieka “Vilniaus Prekyba” pirmdien izplatītajā paziņojumā.

Apvienotais uzņēmums tagad kļuvis par trešo lielāko spēlētāju pēc ieņēmumiem Zviedrijas mazumtirdzniecības aptieku tirgū, un tā kopējā tirgus daļa ir aptuveni 25% un tas veido lielāko aptieku ķēdi pēc aptieku skaita.

Apvienotajā uzņēmumā tagad ir vairāk nekā 470 aptieku un aptuveni 40 franšīzes aptieku. Tas veic arī tiešsaistes aptieku darbību un tajā strādās vairāk nekā 2300 pilnas slodzes darbinieku.

Jaunā kopuzņēmuma valdē būs pieci valdes locekļi, no kuriem trīs pārstāvēs “Euroapotheca” un divi – “Oriola”. “Oriola” valdes priekšsēdētājs Panu Routila ievēlēts par kopuzņēmuma valdes priekšsēdētāju, un Ēriks Sjogrens, kurš ir bijis “Apoteksgruppen” izpilddirektors, tagad pildīs jaunā uzņēmuma izpilddirektora pienākumus.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*