Sākums » Ārzemēs » Lietuvas farmācijas uzņēmumiem par nelikumīgu uzcenojuma vienošanos uzliek sodus vairāku miljonu eiro apmērā
Lietuvas farmācijas uzņēmumiem par nelikumīgu uzcenojuma vienošanos uzliek sodus vairāku miljonu eiro apmērā

Lietuvas farmācijas uzņēmumiem par nelikumīgu uzcenojuma vienošanos uzliek sodus vairāku miljonu eiro apmērā

Lietuvas Aptieku asociācijai un astoņiem farmācijas nozares uzņēmumiem noteikts kopumā gandrīz 73 miljonu eiro sods par vienošanos kompensējamo medikamentu piecenojumam, otrdien, 13. decembrī, paziņoja Lietuvas Konkurences padome.

Konkurences uzraugs informēja, ka 27,5 miljonu eiro sods noteikts aptieku tīklam “Eurovaistine”, 16,7 miljoni eiro – aptiekām “Gintarine Vaistine”, 9,2 miljoni eiro – “Tamro”, 7,7 miljoni eiro – “Benu”, 2,7 miljoni eiro – “EVD”, 1,27 miljoni eiro – “EVRC”, 7,4 miljoni eiro – “Limedika”, 11 200 eiro – “Siromed Pharma” un 7400 eiro – Lietuvas Aptieku asociācijai.

Sodi noteikti par Lietuvas Konkurences likuma un Līguma par Eiropas Savienības darbību noteikumu pārkāpumiem.

Ar asociācijas starpniecību uzņēmumi 2017. gadā vienojušies par piecenojumu kompensējamajiem medikamentiem un iesnieguši savus aprēķinus apstiprināšanai Veselības ministrijā, apgalvojot, ka tie balstīti uzņēmumu darbības izmaksās, secinājis konkurences regulators.

“Pēc tam konkurenti kopīgi sagatavoja dokumentu par aptiekas prototipu, kuram vajadzēja parādīt, ka kompānijas tirgū varētu palikt tikai tad, ja ministrija apstiprinātu ierosināto uzcenojumu,” pausts paziņojumā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka konkurenti bija vienojušies par piecenojumu, kas ne tikai sedz izmaksas, bet arī nodrošina papildu peļņu.

Veselības ministrijas apstiprinātie piecenojumi spēkā stājās 2018. gadā un joprojām ir spēkā.

Lietuvas Aptieku asociācija Konkurences padomes lēmumu un sodu raksturojusi kā “pilnībā nepamatotu” un sola to apstrīdēt tiesā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*