Sākums » Ārzemēs » “Magnum” Igaunijā turpinās darbību tikai medikamentu vairumtirdzniecībā
“Magnum” Igaunijā turpinās darbību tikai medikamentu vairumtirdzniecībā

“Magnum” Igaunijā turpinās darbību tikai medikamentu vairumtirdzniecībā

Izpildot Igaunijas aptieku reformas prasības, uzņēmumam “Magnum” no 1.aprīļa Igaunijā vairs nepiederēs neviena aptieka, un “Magnum” darbosies tikai medikamentu vairumtirdzniecībā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Magnum” no rītdienas Igaunijā vars nepiederēs aptiekas, un uzņēmuma darbība Igaunijā koncentrēsies uz medikamentu vairumtirdzniecību,” sacījis “Magnum” īpašnieks Marguss Linnamē.

“Magnum” meitasuzņēmums “Terve Pere Apteek”, kas Igaunijā pārvaldīja ar zīmolu “Apotheka” strādājošo aptieku tīklu, aptieku pakalpojumus vairs nepiedāvās.

Jau ziņots, ka Linnamē februārī paziņoja par “Magnum” piederošo aptieku nodošanu farmaceitiem, kā arī solīja tiesā pieprasīt Igaunijas valstij kompensāciju.

1.aprīlī Igaunijā stāsies spēkā grozījumi Farmācijas likumā, kas paredz, ka vispārējo pakalpojumu aptiekās vairākuma kapitāldaļām jāpieder farmaceitiem, kuriem uzņēmumā jābūt noteicošajai ietekmei.

Grozījumi tika pieņemti 2014.gadā ar nolūku stiprināt farmaceitu lomu veselības aprūpes sistēmā, nodrošināt profesionālu aptieku pakalpojumu attīstību un samazināt biznesa interešu ietekmi uz aptieku pakalpojumiem.

“Magnum” meitasuzņēmums Latvijā “Magnum Medical” nodarbojas gan ar medikamentu vairumtirdzniecību, gan ar mazumtirdzniecību, ko veic aptieku tīklā, kas darbojas ar zīmolu “Apotheka”.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.