Sākums » Ārzemēs » Meksika aizliedz e-cigarešu tirdzniecību
Meksika aizliedz e-cigarešu tirdzniecību

Meksika aizliedz e-cigarešu tirdzniecību

Meksika no otrdienas, 31. maija, aizliegusi elektronisko cigarešu un citu veipošanas ierīču tirdzniecību, pastāvot bažām par to ietekmi uz veselību.

“Tie ir meli, ka e-cigaretes ir droša alternatīva tabakas dūmu ieelpošanai,” norādījis Meksikas prezidents Andress Manuels Lopess Obradors. “Šie veipi arī ir kaitīgi veselībai.”

Prezidents parakstījis dekrētu, ieviešot aizliegumu Pasaules dienā bez tabakas. Šie produkti izstrādāti tā, lai būtu pievilcīgi jaunatnei, skaidrojis Lopess Obradors, demonstrējot rozā veipu. “Paskatieties uz krāsu, dizainu,” uzsvēris prezidents.

Mehiko pilsētas vadība savukārt paziņojusi, ka jebkāda smēķēšana turpmāk būs aizliegta pilsētas galvenajā laukumā Sokalo un apkārtējos rajonos pilsētas vēsturiskajā daļā. Kā skaidrojusi dome, šāds lēmums pieņemts, lai vērstu uzmanību uz riskiem veselībai.

Meksika oktobrī aizliedza veipošanas iekārtu un kārtridžu importu un eksportu, bet uzņēmumi turpinājuši tirgot savas preces, atzina veselības ministra vietnieks Ugo Lopess-Gateljs.

Smēķēšana jau desmit gadus aizliegta slēgtās telpās, valdības birojos, veikalos, bāros un restorānos. Daži izņēmumi noteikti atsevišķām izklaides vietām.

Sagaidāms, ka kongress debatēs par smēķēšanas aizliegumu arī pludmalēs, stadionos un brīvdabas izklaides vietās.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*