Sākums » Jaunākie raksti » Ministru prezidente uzsver nepieciešamību turpināt darbu pie solījuma par zāļu cenu samazināšanu
Ministru prezidente uzsver nepieciešamību turpināt darbu pie solījuma par zāļu cenu samazināšanu

Ministru prezidente uzsver nepieciešamību turpināt darbu pie solījuma par zāļu cenu samazināšanu

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) uzskata, ka jāturpina darbs, lai turētu solījumu par zāļu cenu samazināšanu.

Astoņas farmācijas nozares sabiedriskās organizācijas nosūtījušas premjerei vēstuli, lūdzot apturēt grozījumu turpmāko virzību. Pirms iepazīšanās ar vēstījuma saturu Siliņa uzsvērusi, ka viens ir skaidrs – jāturpina darbs, lai turētu iedzīvotājiem doto solījumu par zāļu cenu samazināšanu un no tā arī izrietēs pārējie pasākumi.

Ministru prezidente sacīja, ka veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) pirmdien iepazīstināja ar savu redzējumu, kā šajā jautājumā virzīties uz priekšu, tāpat tiks izvērtēta iespēja pārrunāt to ar nozari.

“[Vēstules autoriem] ir savas intereses, bet, domāju, kopumā mūsu mērķis ir samazināt cenas, tai skaitā mēs bijām devuši veselības ministram uzdevumu atrast veidu, kā saglabāt mazās lauku aptiekas. Iepazīstinot koalīciju ar savu redzējumu, šķiet, ka risinājums ir labs, un par pārējo – noteikti varēs diskutēt,” teica Siliņa.

Kā vēstīts, lai arī noteikumu projekta anotācijā minēts, ka jautājums par zāļu cenu veidošanas principiem ticis izdiskutēts ar nozari, organizācijas vērš uzmanību, ka praksē par konsultācijām esot uzdotas formālās tikšanās, kurās ministrija deklarējusi savu ieceri. Savukārt vēlāk sekojušie sabiedrisko organizāciju iebildumi un priekšlikumi neesot ņemti vērti.

Organizācijas uzsver, ka to sniegtie iebildumi nav formāli, bet norāda uz iespējamām sekām, kas var iestāties, ja tiks pieņemti Veselības ministrijas (VM) virzītie grozījumi. Vienlaikus organizācijas aicina turpmāk vienmēr un visur ievērot labas pārvaldības principu, kas noteikts memorandā starp nevalstiskajām organizācijām un Ministru kabinetu, un paredz sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības attīstību un iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos visos līmeņos un posmos valsts pārvaldē. Tas, strādājot pie šiem noteikumiem, to ieskatā, nav noticis.

Aicinājumu apturēt grozījumu noteikumos par zāļu cenu veidošanas principiem virzību izteikušas Latvijas Farmaceitu biedrība, Aptieku biedrība, Latvijas Nacionālās zāļu apgādes asociācija, Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija, Latvijas Zāļu ražotāju asociācija, Latvijas Brīvo farmaceitu apvienība, Mazo aptieku asociācija, Latvijas Aptiekāru asociācija un tam pievienojušies arī klīniskie farmaceiti.

Vēl vienu vēstuli ministru prezidentei, pārējiem ministriem, Saeimā pārstāvēto partiju un frakciju vadītājiem parakstījuši un nosūtījuši arī virkne farmaceitu un aptieku īpašnieki, kuri pārstāv 110 aptiekas un aptieku filiāles.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*