Sākums » Farmācija » “Moderna” vadītājs: Esošās Covid-19 vakcīnas varētu nebūt piemērotas omikrona paveidam

“Moderna” vadītājs: Esošās Covid-19 vakcīnas varētu nebūt piemērotas omikrona paveidam

Esošās vakcīnas pret Covid-19 varētu nebūt piemērotas cīņai ar vīrusa omikrona paveidu, bet jaunas vakcīnas, kas atbilstu šim paveidam, izstrādei būs nepieciešami vairāki mēneši, izdevumam “Financial Times” sacījis ASV vakcīnu ražotāja “Moderna” vadītājs Stefans Bansels.

Viņš otrdien publicētā intervijā teicis, ka nākamo divu nedēļu laikā būs pieejami dati par pašlaik pieejamo vakcīnu efektivitāti pret jauno vīrusa paveidu, tomēr zinātnieki neesot optimistiski noskaņoti.

Viņš atzina, ka visi zinātnieki, ar kuriem viņš runājis, teikuši, ka “nebūs labi”.

Bansels paskaidroja, ka zinātniekiem bažas rada tas, ka 32 no jaunajā paveidā atklātajām 50 vīrusa mutācijām atrodas tā pīķa proteīnā, ko vakcīnas izmanto, lai veidotu imūnsistēmas reakciju uz Covid-19.

Farmācijas kompānijas vadītājs atzina, ka pašlaik tirgū esošo vakcīnu efektivitāte pret omikrona paveidu “būtiski kritīsies”.

“Moderna” jau iepriekš paziņoja, ka izstrādā īpaši omikrona paveidam pielāgotu vakcīnu. Darbu pie vakcīnas pielāgojumiem sākusi arī ASV farmācijas kompānija “Pfizer” un tās partneruzņēmums “Biontech”.

Bansels informēja, ka viņa vadītā kompānija nākamgad varētu saražot divus līdz trīs miljardus vakcīnas devu, tomēr uzsvēra, ka būtu bīstami visu ražošanu pārorientēt uz omikrona paveidam pielāgotām vakcīnām, jo izplatās arī citi vīrusa paveidi.

Viņa satraukums ir pretrunā politiķu centieniem mazināt bažas par jaunā Covid-19 varianta izplatību un bīstamību.

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien uzsvēra, ka jaunais vīrusa paveids “nav iemesls panikai”.

G7 valstu veselības ministriem bija ārkārtas sanāksme par jauno Covid-19 paveidu, kas izplatās visā pasaulē un kura dēļ valstis atkal slēdz robežas, ieviešot jaunus ierobežojumus.

Pasaules Veselības organizācija omikrona paveida radītos riskus raksturojusi kā “ļoti augstus”.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.