Sākums » Farmācija » Nepieciešami metilfenidāta hidrohlorīdu saturošu zāļu piegādātāji

Nepieciešami metilfenidāta hidrohlorīdu saturošu zāļu piegādātāji

Šobrīd Veselības ministrija, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) un Nacionālais veselības dienests, uzrunājot farmācijas uzņēmumus, meklē risinājumu, lai rastu iespēju tirgū nodrošināt aktīvo vielu metilfenidāta hidrohlorīdu saturošu ilgstošās darbības zāļu pieejamību Latvijā, ievedot tās no citām valstīm.

Kā ziņo ZVA, Latvijas Zāļu reģistrā ir iekļautas 12 zāles ar aktīvo vielu metilfenidāta hidrohlorīds, bet dažādu iemeslu dēļ tās šobrīd nav pieejamas nepieciešamajā apjomā.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtību par zāļu virzību tirgū ir atbildīgs zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieks – uzņēmums, kas zāles ir reģistrējis. Saskaņā ar šiem noteikumiem reģistrācijas apliecības īpašnieks arī informē ZVA par zāļu pieejamību Latvijā. Aģentūra aktuālo informāciju publicē Latvijas Zāļu reģistrā.

ZVA informē, ka tā no zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieka pilnvarotā pārstāvja “Medice Arzneimittel Putter” GmbH & Co.KG (Vācija) ir saņēmusi informāciju par zāļu “Medikinet” 5 mg, 10 mg un 20 mg tabletes, kā arī par zāļu “Medikinet XL” 5 mg, 10 mg, 20 mg, 30 mg un 40 mg ilgstošās darbības cietās kapsulas nepieejamību no 2019. gada 1. aprīļa komerciālu iemeslu dēļ. Reģistrācijas apliecības īpašnieks ir informējis aģentūru, ka nav plānots šīs zāles atsākt izplatīt Latvijas tirgū.

Zāļu reģistrācijas apliecības īpašnieka pilnvarotais pārstāvis UAB “Johnson & Johnson” (Lietuva) šī gada aprīlī sniedza Aģentūrai informāciju par zāļu “Concerta” 18 mg, 36 mg, un 54 mg ilgstošās darbības tabletes nepieejamību no 2019.gada 15.aprīļa paaugstinātā pieprasījuma un ražošanas plānošanas dēļ. Nākamā piegāde plānota 2019.gada 1.jūlijā.

ZVA norāda, ka ārsts ir tiesīgs parakstīt pacientiem arī Latvijā nereģistrētas zāles tādos specifiskos gadījumos, ja Latvijas Zāļu reģistrā iekļautos medikamentus konkrēta pacienta ārstēšanas nodrošināšanai nevar izmantot. Šādu nereģistrētu zāļu ievešana no ārvalstīm Latvijā tiek stingri regulēta.

Latvijā nereģistrētu zāļu iegāde ir likumīgs medikamentu iegādes veids, un pacientiem ir tiesības ar ārsta izrakstītu recepti doties uz jebkuru aptieku un pasūtīt tajā nepieciešamās zāles, atgādina ZVA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*