Sākums » Ārzemēs » Notiek Eiropas Zāļu aģentūras 20 gadu jubilejai veltīta konference
Notiek Eiropas Zāļu aģentūras 20 gadu jubilejai veltīta konference

Notiek Eiropas Zāļu aģentūras 20 gadu jubilejai veltīta konference

Atzīmējot Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) 20 gadu jubileju, šodien, 18.martā Londonā notiek konference “Zinātne, zāles, veselība: pacienti nākotnes inovāciju centrā”, kuras viesu vidū ir Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktore Inguna Adoviča, kas jau 10 gadus ir arī EMA Padomes locekle, ziņo ZVA.

EMA 20 gadu pastāvēšanas laikā darbojusies visā Eiropas Savienībā un globāli, lai aizsargātu sabiedrības veselību, vērtējot zāļu atbilstību stingriem zinātniskiem standartiem un sniedzot sadarbības partneriem un ieinteresētajām pusēm neatkarīgu un zinātniski pamatotu informāciju par zālēm. Tādējādi visu šo gadu garumā nodrošināta cilvēkiem un dzīvniekiem paredzēto zāļu efektivitāte un drošums Eiropā, kā arī veicināta izpēte un inovācijas medicīnas zinātnē.

ZVA direktore Inguna Adoviča norāda, ka darbs Eiropas Zāļu aģentūras Padomē, kas ir EMA iekšējās pārvaldības struktūra, viņai bijis liels pagodinājums un privilēģija, jo pēdējo 10 gadu laikā zāļu normatīvā regulējuma sistēma Eiropā ir būtiski mainījusies. “Ieviesti augsti kvalitātes standarti jomas regulēšanai globālā mērogā, pamatojoties uz trim galvenajām lietām: lai zāles ir drošas, efektīvas un kvalitatīvas. Vienlaikus tie bija arī aizraujoši gadi, kuru laikā esmu centusies EMA pārvaldības un darbības principus, vērtības un kultūru pārņemt un “iedzīvināt” ikdienā Zāļu valsts aģentūrā, ko vienmēr uzskatīju ne tikai par savu pienākumu, bet drīzāk par sirds darbu,” atklāj Adoviča.

EMA tika izveidota 1995. gadā. Sākotnēji tajā strādāja 16 darbinieki un darbojās divas komitejas. Šodien septiņas EMA zinātniskās komitejas un vairāk nekā 30 darba grupas nodrošina zinātnisko ekspertīzi zāļu jomā, iesaistot vairākus tūkstošus Eiropas zinātnisko ekspertu, ziņo ZVA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.