Sākums » Ārzemēs » “Novartis” ASV maksās 642 miljonus dolāru par tiesvedības izbeigšanu saistībā ar apsūdzībām ārstu kukuļošanā

“Novartis” ASV maksās 642 miljonus dolāru par tiesvedības izbeigšanu saistībā ar apsūdzībām ārstu kukuļošanā

Šveices farmācijas firma “Novartis” vienojusies ar ASV Tieslietu ministriju samaksāt vairāk nekā 642 miljonus dolāru (573 miljonus eiro), lai izbeigtu pret to Savienotajās Valstīs sākto tiesvedību, kurā uzņēmums citu starpā tika apsūdzēts par kukuļu maksāšanu ārstiem, ziņo aģentūra LETA.

Pēc ASV Tieslietu ministrijas sniegtās informācijas, “Novartis” kukuļojis ārstus, lai tie izrakstītu uzņēmuma ražotos medikamentus.

ASV Tieslietu ministrija norāda, ka “Novartis” rīkojis tūkstošiem konferenču un citu pasākumu mediķiem, kas tika izmantoti, lai piekukuļotu ārstus.

Uzņēmums izvēlējies ārstus, kuri izrakstījuši lielu “Novartis” medikamentu daudzumu, lai tie par maksu šajos pasākumus uzstātos kā runātāji, tādējādi mudinot viņus turpināt šo recepšu medikamentu izrakstīšanu.  Daži runātāji saņēmuši pat vairākus desmitus tūkstošus dolāru. Pasākumu dalībnieki cīenāti ar izmeklētiem ēdieniem un alkoholu.

Ārstiem rīkoti arī golfa un makšķerēšanas pasākumi.

Daļa no šīs vienošanās attiecas uz to, ka uzņēmums izmantojis trīs fondus, lai segtu izmaksas pacientiem, kuri lieto medikamentu izkaisītās sklerozes ārstēšanai “Gilenya” un medikamentu cīņai ar nieru vēzi “Afinitor”.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.