Sākums » Ārzemēs » Noziedznieki Igaunijā internetā pārdod nāvējošas tabletes pretsāpju zāļu vietā

Noziedznieki Igaunijā internetā pārdod nāvējošas tabletes pretsāpju zāļu vietā

Ziņu portāls apollo.lv ziņo par Igaunijas policijas atklāto: noziedznieki sociālajos tīklos pārdod viltotas oksikodona tabletes, kas satur nāvējošu metonitazēna devu. Pat viena tablete ir nāvējoša, vēsta medijs “Postimees”.

Igaunijas narkotiku un organizētās noziedzības apkarošanas dienesta vadītājs Raits Pikaro skaidrojis, ka viena šāda nelegālā tablete satur aptuveni 28 devas.”Tas nozīmē, ka cilvēks var nomirt, iedzerot tikai vienu tableti,” viņš teica.

Marta beigās policija, aizturot narkotiku pārkāpēju, arī atrada līdzīgu tableti. “Šie gadījumi ir pirmās pazīmes, kas liecina par bīstamu tendenci, kas parādās citās valstīs, kur noziedznieki, maskējoties ar recepšu tabletēm, izplata sintētiskos opioīdus. Šāda izplatīšanas metode ir īpaši bīstama, jo tabletes ir vizuāli grūti atšķirt un pārdozēšanas risks ir ļoti augsts.

Mums vēl nav izdevies noskaidrot viltoto tablešu izcelsmi vai noziedzniekus, kuri tās izplata un no kuriem daži aktīvi darbojas arī sociālo mediju grupās, piemēram, Telegram. Mēs strādājam, lai notvertu noziedzniekus un izbeigtu viņu darbību,” sacīja Pikaro. Pikaro atgādinājis, ka recepšu zāpes ne velti paraksta ārsts, un tās nedrīkst iegādāties sociālajos tīklos.

Foto: Igaunijas policija.

Avots: https://www.apollo.lv/8017859/foto-noziedznieki-igaunija-interneta-pardod-navejosas-tabletes-pretsapju-zalu-vieta

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*