Sākums » Farmācija » Oktobrī zāļu lieltirgotavu apgrozījums – par 1,88% mazāks nekā pirms gada
Oktobrī zāļu lieltirgotavu apgrozījums – par 1,88% mazāks nekā pirms gada

Oktobrī zāļu lieltirgotavu apgrozījums – par 1,88% mazāks nekā pirms gada

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2021. gada oktobrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 4,13 miljonus zāļu iepakojumu par 34,43 miljoniem eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 2,87% mazāk nekā šī gada septembrī un par 1,88% mazāk nekā 2020. gada oktobrī. Vispārēja tipa aptiekām oktobrī tika pārdoti 3,69 miljoni zāļu iepakojumu 28,69 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 343 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 195 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 4,34 miljoniem eiro, kas ir par 33,64% mazāk nekā šī gada septembrī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu oktobrī bija  8,35 eiro, savukārt mediānas cena – 5,20 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,02 eiro, nereģistrētām zālēm 17,14 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji oktobrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 11 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 7 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 84 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.