Sākums » Farmācija » “Olainfarm” apgrozījums pērn audzis, peļņa mazinājusies
“Olainfarm” apgrozījums pērn audzis, peļņa mazinājusies

“Olainfarm” apgrozījums pērn audzis, peļņa mazinājusies

AS “Olainfarm” nekonsolidētais peļņas un zaudējumu aprēķins par uzņēmuma darbību 2013.gadā liecina, ka realizācija pērn ir sasniegusi 66,9 miljonus eiro, ziņo uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš. Tas ir par 1,4% vairāk nekā 2012.gadā, kad “Olainfarm” apgrozījums bija 65,9 miljoni eiro. Uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas 2013. gadā bija 12,9 miljoni eiro, kas ir par 10% mazāk nekā 2012.gadā, kad tā bija 14,2 miljoni eiro.

AS “Olainfarm” konsolidētais peļņas un zaudējumu aprēķins liecina, ka pērn koncerns realizējis produkciju par 77,9 miljoniem eiro, kas ir par 4% vairāk nekā 2012.gadā, kad konsolidētais apgrozījums bija 75,2 miljoni eiro. Koncerna peļņa pēc nodokļu nomaksas 2013.gadā bija 12,6 miljoni eiro, kas ir par 9% mazāk nekā 2012.gadā, kad peļņa sasniedza 13,8 miljonus eiro.

Straujākais “Olainfarm” realizācijas pieaugums – par 351% – 2013.gadā sasniegts Nīderlandē, kurp tika sūtīta Pasaules Veselības organizācijas prettuberkulozes programmai paredzētā produkcija. Realizācijas apjomi turpinājuši pieaugt visos uzņēmuma galvenajos tirgos, izņemot Ukrainu, kur tie samazinājās par 45%, salīdzinot ar 2012.gadu. Ukrainas rezultātus ietekmēja tas, ka 2012.gada 4.ceturksnī uz šo tirgu tika papildus nosūtīts ievērojams produkcijas apjoms. Pērn “Olainfarm” produkcija pārdota 37 valstīs piecos kontinentos.

Visvairāk pārdoti līdzekļi nervu sistēmas veselībai “Neiromidin”, “Noofen” un “Adaptol”, antibakteriālais līdzeklis “Furamags” un līdzeklis sirds un asinsvadu sistēmas veselībai “Etacizīns”.

Pērn septiņās valstīs ir reģistrēti 37 produkti, tostarp arī partneru produkti. Reģistrācijas procesi ir uzsākti arī Turcijā, Mongolijā, Meksikā un Kosovā. Ir sākts darbs pie vairāku jaunu zāļu formu izstrādes, turpinās “Olvazol” injekciju formas klīniskie pētījumi.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu 2013.gadā iegādātas jaunas iekārtas, kas ļaus pārnest uz rekonstruētu ražošanas iecirkni, kā arī vēl vairāk uzlabot nitrofurānu grupas preparātu ražošanas tehnoloģiju.

2013.gada decembrī AS “Olainfarm” valde koriģēja uzņēmuma darbības prognozes, plānojot uzņēmuma apgrozījumu 64,6 miljonu eiro apmērā un tīro peļņu 10,5 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar auditēto 2013.gada nekonsolidēto finanšu pārskatu pārskatītā apgrozījuma prognoze ir pārsniegta par 3,5%, bet pārskatītā gada peļņas prognoze par 20,4%.

Koncerna apgrozījumu valde plānoja 75,1 miljona eiro apmērā un tīro peļņu 12,5 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar auditētajiem 2013.gada finanšu rādītājiem pārskatītā apgrozījuma prognoze ir pārsniegta par 3,8%, bet pārskatītā gada peļņas prognoze – par 0,8%, ziņo uzņēmuma vadība.

Elīna Badune

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.