Sākums » Farmācija » “Olainfarm” atbalsta Veselības ministrijas uzņemto virzienu zāļu cenu samazināšanā

“Olainfarm” atbalsta Veselības ministrijas uzņemto virzienu zāļu cenu samazināšanā

Veselības ministrijas (VM) iecere veicināt konkurenci farmaceitisko produktu vidū, lai panāktu zāļu cenu samazinājumu, ir atbalstāma, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudis Latvijas farmācijas uzņēmuma AS “Olainfarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš.

VM plānotie grozījumi zāļu iegādes kompensācijas sistēmā paredz atvieglotu kārtību paralēli importētu zāļu iekļaušanas kompensējamo zāļu sarakstā.

“Paralēli importētās zāles parasti ir lētākas nekā tās, pret kurām šis paralēlais imports tiek veikts. Līdz ar to būs iespējams patērētājam piedāvāt lētāku ekvivalentu. Tāpēc uzskatām, ka VM uzņemtais virziens ir pareizs,” uzsvēris Lapiņš.

Tiesa, ir arī nedaudz tādu paralēli importēto zāļu, kurām ir augstāka cena nekā zālēm, pret kurām šis paralēlais imports tiek veikts. Tas ir gadījumos, ja ražotājs Baltijas tirgū oriģināliepakojumu nepiedāvā vai arī oriģinālpreparāts ir aizgājis no tirgus, bet paralēli importētais ir reģistrēts un tiek piegādāts, skaidrojis Lapiņš. Viņš uzskata, ka paralēlais imports nodrošina stabilāku produkta esamību tirgū. “Tam nav tieša sakara ar Latvijas zāļu tirgus lielumu, drīzāk – ar ražotāju interesi par šo konkrēto tirgu,” atzinis “Olainfarm” valdes loceklis.

Viņš piebildis, ka zāļu cena palielinās, pastāvīgi pieaugot zāļu drošības prasībām, sadārdzinoties pētniecības un ražošanas izmaksām. Konkurencei ir zināma ietekme uz zāļu cenām, tomēr tā var nospiest tikai līdz zināmam līmenim, zem kura ražotājs var izvēlēties šo medikamentu neražot.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.