Sākums » Farmācija » “Olainfarm” pērn rekordpeļņa – 14,8 miljoni eiro
“Olainfarm” pērn rekordpeļņa – 14,8 miljoni eiro

“Olainfarm” pērn rekordpeļņa – 14,8 miljoni eiro

AS “Olainfarm” konsolidētais peļņas un zaudējumu aprēķins par koncerna darbību 2015. gadā liecina, ka koncerns ir sasniedzis jaunu peļņas rekordu, nopelnot 14,8 miljonus eiro, ziņo uzņēmuma pārstāvji. Tas ir par 21% vairāk nekā 2014. gadā un par 7% vairāk nekā 2012. gadā, kad tika sasniegts līdzšinējais peļņas rekords – 13,88 miljoni eiro.

“Olainfarm” realizācijas apjoms ir pieaudzis par 4%, salīdzinot ar 2014.gadu, un sasniedzis 97,6 miljonus eiro. Līdz ar to 2015.gads arī apgrozījuma ziņā ir bijis veiksmīgākais koncerna līdzšinējā vēsturē.

2015. gada 4. ceturksnis realizācijas ziņā bija visu laiku veiksmīgākais 4. ceturksnis “Olainfarm” vēsturē, koncerna realizācijas apjomam sasniedzot 25,7 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā šajā periodā 2014. gadā. To izdevies sasniegt, neskatoties uz to, ka tādos “Olainfarm” būtiskos tirgos kā Ukraina, Baltkrievija, Lielbritānija un Polija, realizācijas apjomi samazinājās.

Šogad uzņēmums strādā pie noieta tirgu dažādošanas un turpinās sekmīgi sākto ceļu uz Turcijas tirgu, ka arī attīstīs iestrādes pārējos uzņēmumam jaunos tirgos.

Visstraujākais realizācijas pieaugums – par 107% – 2015.gadā tika sasniegts Nīderlandē, kurp “Olainfarm” sūtīja Pasaules Veselības organizācijas prettuberkulozes programmai paredzēto produkciju. 2015.gada laikā uzņēmuma realizācijas apjomi pieauga Tadžikistānā (par 39%), Latvijā (par 11%), Kazahstānā (par 7%), Uzbekistānā (par 3%) un citās valstīs (vidēji par 23%), bet samazinājās Baltkrievijā (par 19%), Polijā (par 13%), Ukrainā (par 7%), Lielbritānijā (par 6%) un Krievijā (par 1%). “Olainfarm” lielākie noieta tirgi 2015.gadā bija Krievija, Latvija, Ukraina, Baltkrievija un Nīderlande.

“Olainfarm” pērn veiksmīgi izgāja Turcijas zāļu aģentūras auditu, kā arī pabeidza biopieejamības pētījumus Turcijas reģistrācijas vajadzībām, kas ļauj turpināt zāļu reģistrācijas procesu arī šajā valstī. Uzņēmums ir izstrādājis jaunas zāļu formas produktam “Gripofleks 325” (ar samazinātu paracetamola daudzumu), “ACC 200 mg” pulverim, “Memantīna” 10 mg un 20 mg bezlaktozes tabletēm. Turpinās darbs pie jaunās kombinētas prolongētas nitrofurantoīna zāļu formas izstrādes, kā arī ir izstrādāti un Baltijas valstīs reģistrēti divi uztura bagātinātāji ar sastāvu, kas paredz to pielietošanu uroloģijā un hepatoloģijā. Baltijas valstīs ir reģistrēts uztura bagātinātājs “Jogurt Babydrops”, kuru kopumā paredzēts reģistrēt 14 valstīs.

2015.gadā tika uzsākti reģistrācijas procesi Bosnijā un Hercegovinā, Vjetnamā un Mjanmā. Pērn 4.ceturksnī vien ir pabeigti četri reģistrācijas procesi Tadžikistānā, Turkmenistānā un Moldovā, un tiek gatavota produktu reģistrācija Dienvidāfrikas republikā, Horvātijā un Irākā.

Saskaņā ar šo neauditēto 2015.gada pārskatu, pagājušā gada realizācijas plāns ir izpildīts par 96%, bet gada peļņas plāns – par 99%, informē uzņēmums.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.