Sākums » Farmācija » “Olainfarm” piecos gados plāno kāpināt eksporta apjomus par vismaz 80%
“Olainfarm” piecos gados plāno kāpināt eksporta apjomus par vismaz 80%
I. Makares foto

“Olainfarm” piecos gados plāno kāpināt eksporta apjomus par vismaz 80%

Farmācijas kompānija AS “Olainfarm”, ieviešot ražošanā vismaz desmit jaunus produktus, palielinot ražošanas jaudas un veicot apjomīgas investīcijas pētniecībā un attīstībā, tuvākajā piecgadē eksporta apjomus jaunajos tirgos plānot palielināt par vismaz 80%, 15. jūnijā kompānijas investīciju prezentācijā sacīja “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Plānotos rezultātus kompānija cer sasniegt pateicoties jūnijā noslēgtajam līgumam ar “Attīstības finanšu institūciju “Altum”” (“Altum”) un “SEB banku” par līdzfinansējumu valsts atbalsta programmā “Lielo un vidējo komersantu investīciju aizdevumi ar kapitāla atlaidi konkurētspējas veicināšanai”, kas paredz šiem mērķiem kopumā novirzīt 31,75 miljonus eiro.

No kopējā finansējuma “Altum” aizdevums veido 9,12 miljonus eiro, “SEB bankas” aizdevums – 9,12 miljoni eiro, kamēr paša “Olainfarm” investīcijas ir 13,52 miljoni eiro.

Projektā paredzētas investīcijas vairākos virzienos, tostarp, jaunās ražošanas līnijās, jaunu produktu pētniecībā, izstrādē un ieviešanā ražošanā, laboratoriju modernizācijā, eksporta apjomu kāpināšanā, energoefektivitātes paaugstināšanā un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanā.

Cita starpā programmas ietvaros nākamā gada sākumā, ieguldot 11,29 miljonus eiro, “Olainfarm” sāks jaunu ķīmijas un farmācijas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvniecību. Galvenie šī projekti mērķi ir samazināt attīrāmo notekūdeņu daudzumu, palielināt efektivitāti, automatizēt notekūdeņu attīrīšanas procesu un tā kontroli, kā arī nodalīt lietus notekūdeņu attīrīšanu no sadzīves un ražošanas notekūdeņiem.

Papildu ieguldījumiem ražošanas un produktu attīstībā, “Olainfarm” investēs arī zaļās enerģijas projektos, energoefektivitātē un energoneatkarībā. Šovasar “Olainfarm” teritorijā ar 3,3 miljonu eiro investīcijām sāksies darbs pie saules paneļu parka izveides.

Kā norādīja Bundulis, saules parka platība būs aptuveni 4,2 hektāri, bet uzstādītā jauda līdz 3,3 megavatstundām gadā.

Paredzēts, ka saules enerģija nodrošinās līdz pat 40% no uzņēmuma vidējā elektroenerģijas patēriņa gadā, bet vasaras sezonā līdz pat 80%.

Tāpat kompānijā uzskaita, ka par vairāk nekā trīs miljoniem eiro tiks veikta siltumtīklu un tvaika tīklu rekonstrukcija, samazinot siltuma zudumus. Patlaban turpinās darbi sašķidrinātās gāzes pieslēguma izveidei, lai dažādotu primārās enerģijas avotus un palielinātu uzņēmuma energoapgādes drošību un ražošanas procesu nepārtrauktību, norāda Bundulis.

Līdztekus uzņēmums paredzējis ieguldījumus arī citos projektos, piemēram, kvalitātes kontroles laboratoriju digitalizācijā, produktivitātē un attīstībā, produktu reģistrācijā jaunos tirgos un tam nepieciešamajos klīniskajos pētījumos, kā arī jaunu aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu formu izstrādes un ražošanas tehnoloģijās.

Kā norādīja Bundulis, “Olainfarm” produktu portfelī ir vairāk nekā 100 produktu un starpproduktu, un patlaban izstrādes procesā ir 50 jauni produkti, tostarp sirds un asinsvadu slimībām, centrālās nervu sistēmas slimībām, uroloģijai, gremošanai, kā arī alerģiju ārstēšanai. Paredzēts, ka gadā “Olainfarm” īstenos vismaz desmit jaunu produktu izstrādi vai tehnoloģisko pārnesi.

Tāpat valdes priekšsēdētājs minēja, ka kompānija savu produkciju eksportē uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, kur attīstības fokusā turpmāk būs Eiropas un Centrālāzijas valstis, kā arī ASV. Plānots, ka eksporta apgrozījums ik gadu pieaugs par vismaz 13%.

Bundulis arī pauda, ka norit intensīvs darbs pie “Olainfarm” produktu reģistrācijas jaunos Eiropas tirgos, piemēram, šī gada pavasarī Baltijas valstīs, Čehijā un Slovākijā reģistrēts antibakteriālais uroloģijas līdzeklis, savukārt patlaban reģistrācijai desmit valstīs pieteikti arī divi kardioloģijas produkti.

Kopumā ar investīcijām plānots nodrošināt “Olainfarm” atrašanos top 10 lielāko farmācijas kompāniju vidū Eiropā savās produktu nozarēs, kā arī kāpināt kopējo ražošanas jaudu par 20%, norādīja kompānijas vadītājs.

Ieguldījumu apjoms jau apstiprinātājos vai izstrādes procesā esošajos investīciju projektos, ieskaitot “Altum” lielo investīciju programmu, sasniedz 40 miljonus eiro, bet kopumā “Olainfarm” attīstībā tuvākajā piecgadē paredzēts ieguldīt vismaz 100 miljonus eiro, sacīja valdes priekšsēdētājs.

“Olainfarm” koncerna apgrozījums 2021.gadā bija 137,747 miljoni eiro, kas ir par 12,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 34,1% – līdz 12,712 miljoniem eiro, liecina “Firmas.lv” dati. Finanšu dati par 2022.gadu vēl nav pieejami.

Avots: LETA

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*